10 بازیگر زن، «خانه برنارد آلبا» را خوانش می‌کنند

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۰۷
10 بازیگر زن، «خانه برنارد آلبا» را خوانش می‌کنند

نمایش«خانه برنارد آلبا» به نویسندگی فدریکو گارسیا لورکا و کارگردانی نسیم ادبی با حضور بازیگران سینما و تئاتر خوانش می‌شود.

به گزارش سایت ایران تئاتر، نمایش «خانه برنارد آلبا» به کارگردانی نسیم ادبی با حضوررویا تیموریان، ناهید مسلمی، نگار عابدی، فهیمه امن‌زاده، کمند امیر‌سلیمانی، آزاده صمدی، ستاره پسیانی، آتیه جاوید، نسبم ادبی و بهاره رهنما، 19 اردیبهشت ماه در تئاتر باران خوانش می‌شود.

کارگردان نمایش «خانه برنارد آلبا»،در مورد انتخاب بازیگران گفت: «سعی کردم هنرمندان قدرتمند، با تجربه و تا حدود زیادی نزدیک به نقش را انتخاب کنم، زیرا «خانه برنارد آلبا» نمایشنامه بسیار سختی است و حتی روخوانی این متن هم زمان تمرین زیادی می‌خواهد.»

نسیم ادبی، در خصوص شیوه اجرای نمایشنامه خوانی «خانه برنارد آلبا»، توضیح داد:  «ما نمایشنامه «خانه برنارد آلبا» را به نوعی اجرا می‌کنیم که انگار مخاطبان در حال دیدن تمرین نهایی یک نمایش هستند. البته برای این اجرا، صحنه و لباس خاصی را طراحی نکرده‌ایم، چرا که نمی‌خواستیم کاملاً از حالت نمایشنامه خوانی خارج شویم. برای همین، روی صحنه، تنها، صندلی داریم. درباره لباس نیز، بازیگران با هم به تفاهم رسیدند که لباس مشکی بپوشند.»

این نمایشنامه خوانی، روز شنبه 19 اردیبهشت ماه  ساعت 19در تئا‌تر باران واقع در خیابان انقلاب، فلسطین جنوبی، پلاک ۲۹۲به صحنه می‌رود.