گفت و گو با "فرهاد آئیش" در آستانه سال نو

۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۲:۱۴
گفت و گو با "فرهاد آئیش" در آستانه سال نو

فرهاد آئیش کارگردان و بازیگر شناخته شده سینما تئاتر و تلویزیون که این روزها نمایش "چمدان" را در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر بر صحنه دارد، در گفت و گویی در مورد اجراهای نوروزی و تاثیر آن در گسترش تئاتر، سالن‌های خصوصی و خاطرات نوروزی خود سخن گفت. آئیش در بخشی از این نشست با بیان آرزوی خود در سال 95 برای تئاتر گفت: در دو سال گذشته روندی در تئاتر ایران شکل گرفت و تئاترهای خصوصی اجازه شکل‌گیری و گسترش پیدا کردند، اتفاقی که بسیار فرخنده بود.
او خاطرنشان کرد: بدون شک به مرور زمان این کمیت تبدیل به کیفیت می‌شود. دانشجویان و علاقمندان بسیاری در تهران و سایر استان‌های کشور وجود دارند که منتظر ورود به دنیای حرفه‌ای‌اند. بسیاری از آنها دارای استعدادهای بسیاری هستند که خفته مانده و دیده نمی‌شود.
آئیش افزود: طی سال‌های گذشته با ایجاد سالن‌های مختلف مانند ایرانشهر و فرهنگسرایی مانند نیاوران تمرکز از محدوده تئاترشهر برداشته شد. در دو سال گذشته تماشاخانه‌های خصوصی بسیاری باز شده‌اند و اکنون جوانان علاقمند و فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند کار کنند و این مسئله باعث رشد تئاتر می‌شود، چرا که رقابت بیشتری به وجود می‌آید.
او ادامه داد: هر کدام از این تماشاخانه‌ها و هنرمندان مخاطبان خاص خود را دارند منحصر به فرد است. افراد مختلف می‌توانند دیدگاه‌های خود را بیان کنند. آرزو می‌کنم این اتفاق ادامه پیدا کند و سالن‌ها نمایش بتوانند به بهترین شکل به کار خود ادامه دهند. آرزو می‌کنم تئاتر ایران جایگاهی پیدا کند که استحقاق آن را دارد. بچه‌های ما توانمندند و شاهد درخشش تعدادی از آنها در سطح بین الملل هستیم.

 

رویدادهای مرتبط