گفتگو با عوامل نمایش "معاشر"

۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۴۸
گفتگو با عوامل نمایش "معاشر"

به گزارش تیکت به نقل از هنرآنلاین، غرفه خبرگزاری هنرآنلاین در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات میزبان عوامل نمایش تئاتر "معاشر" بوده است و برخی از اعضای آن گفت‌وگویی مختصر با خبرنگاران در این نمایشگاه انجام داده‌اند. 
در آغاز این گفت‌وگو احسان حاجی‌پور کارگردان نمایش "معاشر" گفت: ما نمایش "معاشر" را در "سنگلج"، قدیمی‌ترین تماشاخانه فعال تهران به روی صحنه می‌بریم. به دلیل نگاه جدیدی که مدیریت تماشاخانه سنگلج به نمایش‌های ایرانی دارد، خوش‌بختانه از اجرای ما استقبال خوبی به عمل آمده است.
این کارگردان در ادامه افزون کرد: ما نمایش رئالیستی و واقع‌گرایانه معاشر را در راستای همان نگاه مدیریت سنگلج کار می‌کنیم که زندگی امروز یک خانواده ایرانی را واکاوی می‌کند. جنس این نمایش یک مقدار با جنس نمایش‌هایی که قبل‌تر در این تماشاخانه سنگلج شاهدش بوده‌ایم، متفاوت است. البته از یک سال گذشته ما نمایش‌های خوبی در این تماشاخانه دیده‌ایم که این اتفاقات را باید مدیون علی عابدی و تیم او در مدیریت تماشاخانه سنگلج باشیم. من از مخاطبان می‌خواهم که بلیت نمایش معاشر را تهیه کرده و به تماشای آن بیایند. به نظرم این نمایش قابلیت دیده شدن دارد.
در ادامه این گفتگو، نفیسه روشن یکی از بازیگران این نمایش گفت: در شب‌هایی که ما به روی صحنه رفتیم، استقبال خیلی خوبی به عمل آمد و مردم زیادی در اینستاگرام من به خاطر نوع قصه و اجرای بازیگران نمایش معاشر از آن‌ها بسیار تشکر کرده بود.
 
نفیسه روشن که بعد از چندین سال فعالیت در حوزه تصویر، برای اولین بار در یک تئاتر به روی صحنه رفته است، تأکید کرد: من در سال‌هایی که گذشت، همیشه در سریال‌ها نقش اصلی داشتم که باعث می‌شد قراردادهای من همیشه 6 ، 8 یا 12 ماهه باشد و نتوانم به اجرای تئاتر یا حضور در یک فیلم سینمایی برسم. به هر صورت من در یک سال اخیر به خاطر پیشنهاد نقش‌های تکراری از تلویزیون دوری کردم. من امسال شجاعت نه گفتن را پیدا کردم و سریال "آرام می‌گیریم" به تهیه‌کنندگی آقای گلی و کارگردانی آقای سهرابی را علیرغم علاقه قلبی‌ام به این دو عزیز، رد کردم چون با نقشم ارتباط برقرار نمی‌کردم.
این بازیگر تلویزیون ادامه داد: این فرصت دوری از تلویزیون باعث شد که من یک مقدار ورزش کنم، موسیقی گوش کنم، کتاب بخوانم و اطلاعات شخصی‌ام را بالا ببرم. همچنین خواستم به این موضوع فضا بدهم که بر خلاف تصور یک عده، به من فیلم یا تئاتر هم پیشنهاد می‌شود و فقط من به خاطر حضور در تلویزیون آن‌ها را رد کرده‌ام. من حتی همزمان با تئاتر "معاشر" یک پیشنهاد دیگر هم داشتم که آن را به خاطر علاقه به نقشم در تئاتر معاشر رد کردم. الآن می‌بینم که تئاتر کار کردن خیلی لذت دارد. تئاتر هم سختی‌های خاص خود را دارد و هم شیرین است.
در انتهای این گفتگو، ملیکا بکایی بازیگر جوان این تئاتر نیز در غرفه هنرآنلاین حضور داشت و در مورد خودش و تئاتر معاشر این‌گونه توضیح داد: من 18 سال دارم و تئاتر را به صورت آکادمیک در هنرستان تئاتر خوانده‌ام و نمایش معاشر سومین تجربه من بر روی صحنه است. من در نمایش معاشر نقش یک دختر 16 ساله را بازی می‌کنم که معرف تمام دخترهای 16 ساله زمان حال است و بازی در آن خیلی برایم لذت‌بخش است.

 

رویدادهای مرتبط