گفتگو با پوریا عبدی بازیگر نمایش "خانه متروک"

۱۸ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۳۴
گفتگو با پوریا عبدی بازیگر نمایش "خانه متروک"

نمایش خانه متروک به نویسندگی و کارگردانی علی مست علی از 12 شهریور در تماشاخانه فنی زاده روی صحنه اجرا می‌شود. گفتگویی با پوریا عبدی یکی ازبازیگران این نماش صورت گرفته است او در خصوص داستان خانه متروک گفت: «نمایش روایتگر سرگذشت خانواده ای است که در جریان کودتای 28 مرداد و اتفاقات متاثر از آن دچار مصائبی می شوند . به همین جهت نمایش در زمان گذشته رخ می دهد و از گریم و طراحی لباس خاصی برخوردار است .»
او در باره‌ نقش خودش توضیح داد؛ «اسحاق ادیب پرور نماینده ی راست گرای مجلس آن زمان است ، که قرار است به تازگی ازدواج کند اما این امر تحت الشعاع حوادثی قرار می گیرد.»
عبدی به شیوه اجرایی نیز اینگونه اشاره کرد: «که نمایش خانه متروک به دلیل روایی بودن داستانش از فاصله گذاری بهره برده و در پاره ای از صحنه ها یکی از بازیگران به صورت مستقیم با مخاطب سخن می گوید . و تماشاگر داستان را از دریچه ی نگاه وی تماشا می کند.»
او در پایان گفت: «به دلیل سخت بودن شیوه اجرایی، بازیگران و عوامل این نمایش همگی در کار خود خبره و حرفه‌ای هستند این موضوع باعث شد تا کارکردن لذت بخش‌تر باشد.»
نمایش خانه متروک به نویسندگی و کارگردانی علی مست علی تا اخر شهریورماه در تماشاخانه فنی زاده واقع در خیابان نجات اللهی ، کوچه مراغه به روی صحنه اجرا می‌شود .