گزارشی از اولین روز جشنواره تئاتر شهرزاد

۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۵۷
گزارشی از اولین روز جشنواره تئاتر شهرزاد

دوستان تیکت با سلام

 در این بخش خبری، در ابتدا گفت و گویی داریم با سام بهشتی، دبیر نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد و سپس با گزارشی از اولین روز این جشنواره با شما خواهیم بود.

 

سام بهشتی دبیر نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد درباره نحوه برگزاری این دوره از جشنواره و آخرین وضعیت گروه های نمایشی عنوان کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده، نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد از روز چهارشنبه ۲۰ تیر آغاز به کار کرده و ۱۳ اثر نمایشی در نخستین دوره این جشنواره به رقابت می پردازند.
وی افزود: نکته قابل توجه درباره نمایش هایی که در این جشنواره به رقابت می پردازند این است که هفت اثر نمایشی از میان نمایش‌های شهرستانی انتخاب شدند و کارگردانان شهرهای شیراز، رشت، بروجرد، تربت جام و قزوین در این جشنواره حضور دارند.
بهشتی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: این جشنواره به صورت کاملا خصوصی و بدون حمایت هیچ اسپانسری برگزار می شود، تلاش من در مقام دبیر جشنواره بر این بوده است که در بخش خصوصی یک جشنواره کاملا مستقل و بدون هیچ دخل تصرفی، حتی از سوی مدیریت پردیس تئاتر شهرزاد را به همراه تیم اجرایی و همکارانم در پردیس تئاتر شهرزاد برگزار کنیم، افسانه ماهیان، نادر برهانی مرند حسن باستانی و من که هئیت انتخاب و بازبینی این جشنواره را تشکیل دادیم، کاملا مستقل و آزاد بر اساس استعداد و خلاقیت جوانان فعال در حوزه تئاتر، این نمایش ها را انتخاب کردیم.
وی درباره چینش هیات داوران جشنواره تئاتر شهرزاد گفت: ترکیب نادر برهانی برند، مسعود دلخواه و نوید محمد زاده بسیار درخشان شد، آقای برهانی مرند که از ابتدا در کنار ما بود و او امروز دبیر جشنواره فجر است و در طول شکل گیری این اتفاق از رهنمودها و تجربه او استفاده کردم، دکتر دلخواه یک چهره دانشگاهی در حوزه تئاتر است و حضورشان برایم مغتنم است، نوید محمد زاده هم که امروز یک بازیگر مطرح در حوزه سینما و تئاتر است و فضای حاکم بر تئاتر را به خوبی می شناسد، قدردان این عزیزان هستم که دعوت ما را پذیرفتند.

بهشتی در پایان سخنان خود، ضمن قدردانی و تشکر از اهالی رسانه و مطبوعات، تأکید کرد: در نحستین جشنواره تئاتر شهرزاد مراسم افتتاحیه نداریم اما اختتامیه این جشنواره روز شنبه ۲۴  تیر با اجرای فرزاد حسنی برگزار می شود. دانشجویان تمامی رشته ها با ارائه کارت دانشجویی می توانند نمایش های جشنواره را تماشا کنند. دلم می‌خواهد در اینجا از تمامی اهالی رسانه و مطبوعات که در این مدت همراهی کردند و با پوشش به موقع اخبار، همکار قدیمی خود را تنها نگذاشتند، تشکر و قدردانی کنم و از تمامی رسانه ها، خبرگزاری ها و سایت ها تقاضا می‌کنم که در کنار با ما باشند و نمایش های این دوره از جشنواره را به تماشا بنشینند.

 

گزارشی از نخستین روز از اولین جشنواره تئاتر شهرزاد

نخستین روز جشنواره تئاتر شهرزاد، ظهر امروز ٢٠ تیرماه با استقبال خوب مخاطبان مواجه شد و داوران به تماشای آثار كارگردان های تهرانی نشستند، نمایش های چراغ آخر به كارگردانی ثمره امین پور، خون مردگی به كارگردانی شایان فیروزی، پوكه به كارگردانی امیر مهدی غرشی و نمایش خاك شیرین به كارگردانی مرتضی نجفی عنوان نمایش هایی بود كه در روز نخست در میان استقبال پرشور مخاطبان روی صحنه رفتند. 
نادر برهانی مرند، نوید محمدزاده و مسعود دلخواه هئیت داوران نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد را تشكیل می دهند و در روز نخست، به تماشای این آثار نشستند.
مجید گیاهچی، از فعالان حوزه تئاتر مهمان ویژه جشنواره در روز نخست بود.
در روز دوم جشنواره نمایش های تاو به كارگردانی عاطفه مقدسی در ساعت ١٤، بازی در وقت اضافه به كارگردانی علی نصیری پور در ساعت ١٥:٣٠، راز بقا به كارگردانی صالح علوی زاده در ساعت ١٧ و بی خانمان به كارگردانی محمود رشیدی در ساعت ١٨ روی صحنه خواهند رفت. 
حضور چشمگیر دانشجویان رشته های مختلف در روز نخست، اتفاق مهم نخستین جشنواره تئاتر شهرزاد بود.