گروه لیان موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیس اولین جشنواره بین المللی ریتم آذربایجان شد.

۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۱۷
گروه لیان موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیس اولین جشنواره  بین المللی ریتم آذربایجان شد.

گروه موسیقی لیان بوشهر به رهبرى «محسن شریفیان»، موفق به کسب دیپلم افتخار و تندیس اولین جشنواره بین‌المللی ریتم (ناقارا) جمهوری آذربایجان شد.
این جشنواره به‌صورت رسمی در تاریخ ۳۱ مردادماه، با حضور گروه «لیان» از ایران، گروه «آبوس» از ازبکستان، گروه «ریتم ناطق» از جمهوری آذربایجان و گروه «استانبول هارم» از ترکیه در سالن «تاتر سبز» شهر شکی آذربایجان، آغاز شد‌ و در ابتدای این مراسم، «الخان اوسوبوف»، استاندار شکی، گفت: «این جشنواره در حفظ و ترویج هنر باستانی آذربایجان که همان موسیقی و تاریخ است و همچنین ترویج فرهنگ غنی مردم این شهر که از لحاظ گردشگری نیز پتانسیل زیادی دارد، بسیار موثر است».
جشنواره بین‌المللی ناقارا آذربایجان، به‌طور مشترک توسط وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان‌ و شهرداری شهر «شکی» از ٢٢ تا ٢٨ آگوست (۳۱ مرداد ماه تا ۶ شهریورماه سال جاری) برگزار شد و گروه لیان روز ٢۴ آگوست (دوم شهریورماه) به اجراى کنسرت پرداخت.
شایان ذکر است که عباس کاسیموف، نوازنده ى برجسته ى دایره از ازبکستان و ناطق شیرینوف، نوازنده مشهور نقاره نیز در این فستیوال حضور داشتند و در آیین پایانی این جشنواره، محسن شریفیان و ناطق شیرینوف قطعه اى را با نی‌انبان و نقاره در قالب گروه نوازى بزرگ سازهاى کوبه اى اجرا کردند.