کنسرت گروه موسیقی «نقش» در تالار رودکی

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۵۲
کنسرت گروه موسیقی «نقش» در تالار رودکی

کنسرت گروه موسیقی «نقش» به سرپرستی و آهنگسازی «امیرشریفی» و خوانندگی «مهدی امامی»، در روزهای آخر اردیبهشت ماه سال جاری، در تالار رودکیِ شهر تهران به روی صحنه می رود.
امیر شریفی، آهنگساز و نوازنده تار، با اعلام این خبر گفت:این کنسرت در ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماهِ سال جاری - ساعت ۲۰:۳۰- در تالار رودکی به اجرا در آمده و گروه موسیقی «نقش» در دو بخش مجزا به روی صحنه خواهد رفت.
وی افزود: بخش نخست بر پایه ی قطعاتی از ساخته های بنده در آواز شوشتری اجرا خواهد شد که از ویژگی های این بخش می توان به استفاده حداکثری از امکانات مُدال موسیقی دستگاهی به منظور گسترش و خلق ترکیب های بدیع در آواز مهجور شوشتری و اجرای قطعاتی فرمال در این آواز اشاره کرد. شریفی در توضیح جزئیات بخش دوم این مجموعه ادامه داد: «بخش دوم در آواز دشتی و برپایه اصول و زیبایی شناسی ساز- آواز در موسیقی کلاسیک ایران است که در آن، بخش هایی از سومین آلبوم گروه نقش با نام «حُزّان» ارائه خواهد شد. طراحی ساز و آواز و قطعات در این بخش، به گونه ای ست که ظرافت ها و توانمندی های کم نظیرِ آواز مهدی امامی، خواننده موسیقی ایرانی کشورمان، به نمایش گذارده شود.» در کنسرت پیش روی گروه موسیقی «نقش» محمد عشقی (سنتور)، احمد مستنبط (تنبک)، مرجان مهربان (قانون)، المیرا مردانه (کمانچه)، حسین خوش چهره (نی) وآرش سعیدیان (عود) در نوازندگی قطعات به هنرنمایی خواهند پرداخت. دو آلبوم «برافشان» و «چهارسو» آخرین آثار منتشر شده از گروه موسیقی «نقش» به سرپرستی و آهنگسازی امیر شریفی و خوانندگی مهدی امامی است.