کنسرت گروه موسیقی «روژآوا» برگزار می‌شود

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۳۱
کنسرت گروه موسیقی «روژآوا» برگزار می‌شود

صنم قلی زاده: کنسرت گروه موسیقی بانوان «روژآوا» به سرپرستی و خوانندگی پروین جاودان اوایل اردیبهشت ماه سال جاری، در فرهنگسرای نیاوران به اجرا در می آید.

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، در این کنسرت که در روزهای ۳ و ۴ اردیبهشت ساعت ۲۱ در فرهنگسرای نیاوران (سالن خلیج فارس) به روی صحنه می رود، مجموعه قطعاتی ساخته شده در دو دستگاه همایون و ماهور بر روی اشعاری از حافظ، مولانا و هوشنگ ابتهاج تقدیم مخاطبان می گردد.

قطعات در نظر گرفته شده در دستگاه همایون شامل چهار مضراب (از ساخته های ابوالحسن صبا)، ساز و آواز، تصنیف «تربناک»، ساز و آواز شوشتری، تصنیف «سیل دمادم» و چهار مضرابی به آهنگسازی سیامک آقایی می باشد. در دستگاه ماهور نیز قطعاتی به آهنگسازی و تنظیم پدیده احرار نژاد اجرا می گردد که شامل ساز و آواز، ساقینامه، قطعه ضربی، ساز و آواز و تصنیف «دست افشان» خواهد بود.

شایان ذکر است که پدیده احرارنژاد (تار)، آوا ایوبی (تارباس)، شیما بلوکی‌فر (کمانچه)، نازنین پدرثانی (تنبک) و مژگان ابوالفتحی (دف،دایره و کوزه) به عنوان نوازندگان این گروه در کنار پروین جاودان به هنرنمایی خواهند پرداخت.

پروین جاودان از شاگردان شهرام ناظری و نصرالله ناصح پور است که در آلبوم «لیلی و مجنون» استاد ناظری به عنوان همخوان، همکاری داشته است.