کنسرت مشترک تال و آوای عندلیب با رنگ‌آمیزی کردی و لری برگزار شد

۱۲ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۵۳
کنسرت مشترک تال و آوای عندلیب با رنگ‌آمیزی کردی و لری برگزار شد

«فرج علی‌پور» نوازنده کمانچه‌، خواننده و نغمه‌پرداز لرستانی با کنسرت گروه موسیقی «تال» و همچنین به همراه گروه «آوای عندلیب» به سرپرستی «شاهو عندلیبی» در تالار وحدت به روی صحنه رفت. این کنسرت پیش از این در سالن «کادوگانهال» شهر لندن برگزار شده بود و به دلیل اجرای خوبشان مورد استقبال زیادی قرار گرفت
 این کنسرت در ادامه برنامه‌های قبلی این دو گروه که در آن موسیقی کردی و لری را اجرا می‌کردند، انجام شد، این برنامه‌ همان‌طور که انتظار می‌رفت با استقبال بسیار خوب مخاطبان روبه‌رو شد. اجرای این دو موسیقی فولک در کنار یکدیگر، رنگ‌آمیزی بیشتری به این کنسرت داده بود. در این برنامه استاد فرج علیپور کمانچه و خواننده، شاهو عندلیبی نی، میلاد علیپور تار و تنظیم قطعات، مسلم علیپور کمانچه، حمید بهروزی نیا تار، مریم خدابخش عود، هیلا فیض‌پور بم تار، مهدی مرتضایی سنتور، ماهور زمانی‌پور تک، شایان ریاحی سازهای کوبه‌ای، محمد عنایتی دف و محسن کیهانی‌نژاد سرنا گروه نوازندگان را تشکیل می‌دادند.
دو گروه "آوای عندلیب" و" تال" از سال ۸۱ کنسرت‌هایی را به صورت مشترک در ایران و همچنین خارج از ایران برگزار کرده‌اند که از جمله می‌توان به اجرای مشترکشان در کردستان عراق اشاره کرد. «عندلیبی» و «علی‌پور» تنها برای اینکه بتوانند موسیقی اصیل ایرانی را به ویژه در حوزه موسیقی کردی و لری جهانی کنند، تلاش می‌کنند. به همین خاطر است که یک موسیقی اصیل و در عین حال جذاب ارایه می‌دهند و در کنسرت اخیرشان به خوبی مشهود بود. در این کنسرت، جز قطعات معروف و پرمخاطب لری و کردی که از ساخته‌های شاهو عندلیبی و استاد فرج علی‌پور است، قطعات شناخته شده دیگری را هم به علاقه‌مندان و شنوندگان خاص موسیقی محلی ارائه داد. این امیدواری وجود دارد که بعد از کنسرت تهران، این اجرا‌ها در بسیاری از شهرستان‌ها نیز انجام شود.