"کتایون شهابی"، داور ایرانی بخش مسابقه اصلی جشنواره کن

۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۳۶
"کتایون شهابی"، داور ایرانی بخش مسابقه اصلی جشنواره کن

کتایون شهابی یکی از داوران بخش مسابقه اصلی شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن است.
 برگزارکنندگان جشنواره فیلم کن روز دوشنبه اسامی داوران بخش مسابقه اصلی این دوره جشنواره را اعلام کردند.
کرستن دانست بازیگر آمریکایی، دانلد ساترلند بازیگر کانادایی، مس میگلسن بازیگر دانمارکی و لاشلو نمس کارگردان مجارستانی از داوران این بخش هستند.
آرنو دپلشان کارگردان تحسین‌شده فرانسوی که "روزهای طلایی من" آخرین فیلم او سال گذشته آغازگر بخش دوهفته کارگردانان بود، والریا گولینو بازیگر و کارگردان ایتالیایی که "Miele" اولین فیلم بلند داستانی او در 2013 فیلم افتتاحیه بخش نوعی نگاه کن بود، ونیسا پارادی خواننده و بازیگر فرانسوی و کتایون شهابی پخش‌کننده و تهیه‌کننده ایرانی از دیگر داوران این مسابقه هستند.
شهابی پخش‌کننده فیلم‌ "ناهید" است که در 2015 در بخش نوعی نگاه نمایش داده شد. او پخش‌کننده فیلم "چهارشنبه 19 اردیبهشت" هم هست.
همان‌‌طور که قبلاً اعلام شد جرج میلر کارگردان سری فیلم‌های "مکس دیوانه" رئیس داوران بخش مسابقه اصلی شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن است. میلر و همکاران او برنده نخل طلایی و دیگر جوایز این بخش را انتخاب می‌کنند.

برگزارکنندگان جشنواره در بیانیه‌ای اظهار کردند: کن همیشه به دنبال نگاهی جهانی و بین‌المللی بوده است و هماهنگ با این سنت، جرج میلر از سوی هشت چهره تابناک سینمای جهان احاطه شده است، از ایران، دانمارک، ایالات متحده، ایتالیا، فرانسه، کانادا و مجارستان.
امسال 21 فیلم شانس دریافت جایزه نخل طلایی کن را دارند که "فروشنده" اصغر فرهادی از ایران یکی از آن‌هاست. پدرو آلمودوار، اولیویه آسایاس، لوک و ژان پی‌یر داردن، جیم جارموش، پل ورهوفن و... از دیگر رقبای این بخش هستند.
شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم کن 11 تا 22 مه (22 اردیبهشت تا 2 خرداد) برگزار خواهد شد و "کافه سوسایتی" به کارگردانی وودی آلن با بازی کریستن استوارت و جسی آیزنبرگ آغازگر این دوره جشنواره است.