کارگاه "بازیگری تئاتر و دغدغه های اجتماعی" با همکاری ایران و ایتالیا

۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۰۳
 کارگاه "بازیگری تئاتر و دغدغه های اجتماعی" با همکاری ایران و ایتالیا

به گزارش روابط عمومی پروژه مشترک تئاتر اجتماعی «ایران و ایتالیا 2015» در قالب برگزاری کارگاه های «بازیگری تئاتر و دغدغه های اجتماعی» با مدیریت گروه تئاتری آو و تماشاخانه دا از۳۰ آبان ماه الی ۷ آذرماه۹۴ با حضور استاد برتر ایتالیایی ریکاردو ونوچینی برگزار خواهد شد.
این پروژه به منظور شناساندن و درک بیشتر نئاتر اجتماعی، با رویکرد "تئاتر به مثابه ابزاری برای درک رویدادهای زندگی" در فضایی آموزشی- تجربی برگزار می شود.
ریکاردو ونوچینی  نزذیک به چهار دهه فعالیت در تاتر جهان با کارگردانان سرشناس همچون پیتراشتاین، لوکارونکنی، ویتوریو گلمتی و... همکاری داشته است. در روزهای گذشته جمعیت امداد دانشجویی-مردمی امام علی (ع) حمایت معنوی خود را از پروژه‌ی مشترک تئاتر اجتماعی «ایران و ایتالیا 2015» اعلام کرد
نهاد مردمی جمعیت امام علی(ع) حدود دو دهه است که فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و مردمی خود را در خصوص اقشار آسیب پذیر جامعه به ویژه «کودکان و زنان بی سرپرست» که ناشی از رفتار و اعتیاد خانواده هاست، را آغاز کرده است. این جمعیت از ابتدای فعالیت‌اش تاکنون با بهره‌گیری از قدرت تاثیرگذاری، پرورشی و انتقال مفاهیم در حوزه‌ی تئاتر، اجراها و فعالیت‌های نمایشی بسیاری را به ثمر رسانده و اقشار مختلف اجتماعی را در این فعالیت تحت پوشش قرار داده است. در همین راستا مسئولان این نهاد با استقبال و ابراز تمایل به همکاری، این پروژه را فرصت مناسبی برای تمرکز و تاکید بر اهمیت تئاتر اجتماعی دانسته و تبادل تجربیات در سطح بین الملل را تجربه‌ای مفید برشمردند.
پروژه کارگاه بزرگ بازیگری تئاتر و دغدغه های اجتماعی محصول همکاری ایران و ایتالیا به کارگردانی ریکاردو ونوچینی و با مدیریت گروه نمایش «آو» و همراهی خانه نمایش «دا» و مرکز هنری ایتالیایی «ArteStudio» به عنوان تیم‌های اجرایی، برگزار خواهد شد.