پوستر اردیبهشت تئاتر ایران در خانه داود رشیدی رونمایی شد

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۵۵
پوستر اردیبهشت تئاتر ایران در خانه داود رشیدی رونمایی شد

با حضور مدیر‌کل هنرهای نمایشی در خانه داود رشیدی، پیام جشن اردیبهشت تئاتر توسط این هنرمند پیشکسوت خوانده و از پوستر این رویداد هنری رونمایی شد.

به گزارش سایت ایران تئاتر، عصر روز یک‌شنبه 23 فروردین، در دیداری که مهدی شفیعی، مدیر‌کل هنرهای نمایشی به مناسبت سال نو از داود رشیدی و خانواده او داشت، پیام جشن اردیبهشت تئاتر ایران توسط این هنرمند پیشکسوت خوانده و از پوستر این رویداد رونمایی شد.

در این دیدار که اتابک نادری مدیر هماهنگی امور استان‌ها و عباس غفاری مدیر روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی هم در آن حضور داشتند، مهدی شفیعی پس از تبریک سال نو به داود رشیدی و خانوده‌اش، با اشاره به نام‌گذاری امسال به عنوان سال تئاتر از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «سال 94 را وزیر محترم، سال تئاتر نامیدند و ما خواستیم در آغاز سال جدید و در آغاز سال تئاتر در خدمت شما باشیم که از پیشکسوتان و هنرمندان شاخص این عرصه هستید؛ تا این دیدار مطلَع خوبی باشد برای تئاتر کشور.»

مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: «هر سال هم‌زمان با روز جهانی تئاتر و شروع جشن اردیبهشت تئاتر در ایران، یکی از هنرمندان مطرحT پیامی را به این مناسبت می‌نویسد. این پیام به 32 استان فرستاده می‌شود و همه آن را طی مراسمی می‌خوانند. خیلی خوشحالیم که پیام امسال از سوی شما برای حانواده تئاتر ایران فرستاده می‌شود.»

 

مهدی شفیعی برای تبریک سال نو به دیدار داود رشیدی رفت

داود رشیدی هم با ابراز خوشحالی از نامیده شدن سال 94 به نام تئاتر، ابراز امیدواری کرد که با نیت خوب و پشتکار مسوولان و هنرمندان، گام‌های رو‌به‌جلویی در زمینه تئاتر برداشته شود.

در ادامه این دیدار صمیمانه، پوستر جشن اردیبهشت تئاتر امسال رونمایی شد و داود رشیدی به رسم یادگار آن را امضا کرد. احترام برومند، مرضیه برومند و لیلی رشیدی نیز که در این دیدار حضور داشتند، هر کدام مطلبی کوتاه به یادگار برای جشن  اردیبهشت تئاتر امسال روی این پوستر نوشتند.

متن پیام داود رشیدی برای اردیبهشت تئاتر ایران به شرح زیر است:

«زمان، بستر تجربه‌هایی است که درپستی و بلندی روزگار تبدیل به هم‌نوایی عشق و معرفت در دالان اندیشه‌ورزی جهان مدرن، با ریشه‌هایی مستحکم در روزگاران پیشین می‌شود و تئاتر پیوندگاهی برای تمام راستی‌هاست، پس جهانِ نمایش نه متعلق به کسانی خاص است و نه جامعه‌ای ویژه، تئاتر از آنِ انسان وآیینه تمام‌نمای اوست. تئاتر برآیند خصائل آرمانی  است. صحنه، پندارگاه اندیشه‌ورزی در جریان تجسم احساسات بشری است. و این نقطه عطف رویارویی هنرمند و اثر هنری خویش است، که بیش و پیش از آن، خویشتن خویش را درگیر خواهد کرد. بنابراین تئاتر در راستای برداشتن فاصله‌ها و نزدیک کردن دل‌هایی از نژاد ، اقوام و طوایف مختلف جهان، در سایه پیام صلح و دوستی گام بر می‌دارد.

تئاتر، پیام‌آور هم‌آوایی نسل‌های گسیخته است، میعادگاه وصل و پیوند میان هم‌زبانان درکنار، و دور افتاده از جور عصر ارتباطات است. تئاتر خون واحدی در شاهرگ اعصار و قرون است. تئاتر پل ارتباطی انسان‌هایی است که به جبر جهان مدرن، در فاصله فیزیکی یک لمس ایستاده‌اند وشکاف‌شان یک اقیانوس است... و تئاتر انسان ساز است... تئاتر انسان ساز است... و تئاترانسان ساز است.

اکنون در این روزهای خوشآیند و در هوای هم‌دلی و هم‌زبانی، و در جمع جوانان خلاق و پیشکسوتان تجربه‌مند، آرزویم برای تئاتر بالندگی و رشد و توسعه آن است و برای اهالی آن یک‌دلی، یک‌رنگی وهم‌گرایی. باشد که همگی فرزندانی اهل باشیم؛ و برای تئاتر، اقتصادی رو به رشد، شانی مستقل و عظمتی جاودانه بیافرینیم.»

 

پوستر جشن اردیبهشت تئاتر ایران به دست داود رشیدی رونمایی شد.

جشن‌های اردیبهشت تئاتر ایران، هر سال به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تئاتر و با هدف تکریم فعالان سال گذشته هنرهای نمایشی توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های نمایشی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

جشن اردیبهشت تئاترِ امسال با حضور هنرمندان و مسئولان، روز چهارم اردیبهشت ماه از استان خراسان رضوی آغاز می‌شود.