پذیرایی از سلیقه‌های متفاوت مخاطبان با 21 اثر نمایشی

۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت : ۱۰:۳۷
پذیرایی از سلیقه‌های متفاوت مخاطبان با 21 اثر نمایشی

سالن های دولتی و خصوصی شهر تهران، این روزها شاهد اجرای 21 نمایش در ژانرها و قالب‌های گوناگون و با موضوع‌های متنوع هستند که می‌توانند پذیرای سلیقه‌های متفاوت مخاطبان باشند.

تالار اصلی مجموعه تئا‌تر شهر، میزبان نمایش «عزیز شنگال» نوشته و کار قطب‌الدین صادقی است. این نمایش هر شب ساعت 19:30 به مدت زمان ۶۰ دقیقه میزبان علاقه‌مندان خود می‌شود.

نمایش «مائوزر» نوشته هاینر مولر و کارگردانی ناصر حسینی مهر نیز ساعت 19:30 به مدت زمان ۷۵دقیقه در تالار چهارسو به اجرا در می‌آید.

حسین پاکدل، نمایش «یک صبح ناگهان» را در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر هر شب ساعت ۲۰ روی صحنه می‌برد. همچنین نمایش «پاییز» به نویسندگی و کارگردانی نادر برهانی مرند ساعت 19:30 در تالار استاد ناظرزاده کرمانی اجرا می‌شود.

نمایش «فصلنامه ناکوک» به کارگردانی پویا پیروزرام و تهیه کنندگی محمد پیروزرام در تماشاخانه استاد انتظامی ساعت 18:15 به اجرا در می‌آید. همچنین نمایش «چهار نمایشنامه منتشر نشده از مهران صوفی» نوشته و کار میلاد محمدی در نوبت دوم این تالار، ساعت ۲۰ روی صحنه می‌رود.

تئا‌تر باران در نوبت اول خود میزبان نمایش  «آخرین نامه» به نویسندگی و کارگردانی مهرداد کوروش‌نیا است؛ این اثر هر روز ساعت 18 به اجرا در می‌آید. همچنین در نوبت دوم این تالار، نمایش «سیستم گرون هلم» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی هر شب ساعت ۲۰ اجرا می‌شود.

 سالن اصلی تالار محراب میزبان نمایش «تطهیر بلانکو پوزنت» نوشته جورج برنارد شاو و کار سیاوش اسد، هر شب ساعت ۱۸ است.

نمایش عروسکی موزیکال «کمانچه، ‌آب و دیگران» کاری از علیرضا ناصحی هم این روزها در تالار تجربه روی صحنه است؛ این نمایش هر روز ساعت 17:30 اجرا می‌شود.

تماشاخانه آو در سانس اول خود میزبان نمایش «خشم شدید فیلیپ هوتس» به نویسندگی ماکس فریش و طراحی و کارگردانی بورژین عبدالرزاقی ساعت 18:30 است. همچنین در سانس دوم نمایش «کَچَلو» به نویسندگی و کارگردانی رضا کشاورز هر شب ساعت 20:30  به اجرا در می‌آید.

نمایش «بالا بر غذا» نوشته هارولد پینتر و کار کمال پیرهادی هر شب ساعت 17:30 در تماشاخانه استاد مشایخی اجرا می‌شود.

نمایش «غرب غم زده» نوشته مارتین مک دونا و کار رامین صادقی در تماشاخانه سه نقطه، سالن استاد رکن‌الدین خسروی  ساعت 18:15 به روی صحنه می‌رود.

تماشاخانه موج نو هر شب ساعت 20 میزبان نمایش « گفت و گوی فراریان » نوشته محمد زارعی و کار میلاد شجره است.

نمایش «کلوپ درمان» نوشته فرهاد نقدعلی و کار وحیده قوهستانی هر شب ساعت 18:30 در خانه نمایش اجرا می‌شود.

تالار هنر در نوبت اول خود میزبان نمایش «خیاط کوچولوی شجاع» به کارگردانی محمد صمدی می‌شود؛ این نمایش هر شب ساعت ۱۸ روی صحنه می‌رود. همچنین نمایش «تیستوی بندانگشتی» به نویسندگی بهار طاهری و رامین کهن و کارگردانی رامین کهن، هر شب ساعت 19:30 در این تالار به اجرا در می‌آید.

نمایش «مَلی» به نویسندگی هنگامه مفید و کارگردانی افسانه زمانی هم که سال 91 در مجموعه تئاترشهر با استقبال تماشاگران روبرو شد، هر شب ساعت 19:30 در خانه موزه انتظامی به صحنه می‌رود.

به دلیل استقبال از نمایش «...به شوی رفتن بانو گشسب...» به نویسندگی اردشیر صالح‌پور و کارگردانی مریم معترف، اجرای این نمایش تا 24 بهمن تمدید شد. این نمایش در روزهای پنج شنبه و جمعه 23 و 24 بهمن در دو نوبت 17 و 19 اجرا می‌شود.

نمایش «بی‌خانمان» نوشته فرهاد ناظرزاده کرمانی و کار فاطمه عرب کرمانی نیز هر شب ساعت 19:30 در فرهنگسرای ارسباران اجرا می‌شود.