پایان فستیوال "بدن و حرکت"

۱۷ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۵۴
پایان فستیوال "بدن و حرکت"

فستیوال "بدن و حرکت" با حضور 9 اجرای فیزیکال از 6 تا 15 اسفندماه، در خانه نمایش دا به کار خود پایان داد.
مصطفی شب‌خوان، برگزارکننده فستیوال "بدن و حرکت" در خانه نمایش دا گفت: فستیوال "بدن و حرکت" با 9 قطعه از گروه‌هایی که در حوزه تئاتر فیزیکال کار می‌کنند، از 6 تا 15 اسفندماه در خانه نمایش دا برگزار و با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد.
شب‌خوان که گردآورنده این اجراها در قالب یک فستیوال کوچک بود و خودش هم کارگردان یکی از این اجراها، درباره ادامه مسیر این فستیوال گفت: امسال در مقیاسی کوچک در خانه نمایش دا و با حضور گروه‌هایی که تئاتر فیزیکال کار می‌کردند، با مجوز مرکز هنرهای نمایشی فستیوالی از اجراهای بدن و حرکت برگزار شد. امیدواریم سال آینده این فستیوال با حضور گروه‌های خارج از ایران و با برگزاری ورک‌شاپ‌های آموزشی ادامه یابد. چون تعداد زیادی گروه تئاتری هستند که تئاتر فیزیکال در ایران کار می‌کنند و می‌توانند در فستیوالی در کنار هم به تبادل تجربه بپردازند.
کسری شاهینی، مدیر خانه نمایش دا هم درباره این فستیوال گفت: اولین فستیوال "بدن و حرکت" با 9 اجرا با استقبال خوب تماشاگران مواجه شد و قرار است برای سال آینده فستیوال بزرگ‌تری با حضور گروه‌های بیش‌تر برگزار شود.
شاهینی همچنین از اجرای نمایش "جنی" به کارگردانی بهنام احمدی در این سالن خبر داد و گفت: نمایش "جنی" کاری از گروه پاپتی‌هاست که به کارگردانی بهنام احمدی روی صحنه است و به دلیل استقبال تماشاگران از این نمایش تا کنون دوبار اجرای آن تمدید شده است. نمایش "انسان" به کارگردانی امید عزیزی نیز تا پایان اسفندماه در خانه نمایش دا اجرا می‌شود.

 

رویدادهای مرتبط