پاي آهنگسازان ايراني به بازار بين المللي باز شد

۱۸ خرداد ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۱۴
پاي آهنگسازان ايراني به بازار بين المللي باز شد

در پي ضبط موفقيت آميز سمفوني 9 دوژاک توسط ارکستر سمفونيک تهران به رهبري علي رهبري و ارسال آن به موسسه ناکسوس راه براي حضور آهنگسازان ايراني در عرصه بين المللي باز شد.
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل بنياد رودکي، در پي تقاضاي علي رهبري براي حضور قطعات آهنگسازان ايراني در بازار بين المللي، وي نامه اي به کلاوس هايمان رياست موسس ناکسوس، بزرگ ترين موسسه پخش موسيقي در آلمان ارسال کرد.
باتوجه به شروطي که از طرف اين موسسه گذاشته شد، علي رهبري با همت نوازنده هاي ارکستر سمفونيک تهران به مدت 3 روز سمفوني شماره 9 دوژاک را ضبط کرده و آن را به يکي از بزرگ ترين پخش موسيقي جهان براي قضاوت ارسال کرد.
جمعه گذشته بعد از 10 ساعت از ارسال موسيقي ضبط شده نامه قبولي سمفوني 9 دوژاک از طرف موسسه ناکسوس دريافت شد و باتوجه به اين نامه راه به بازار بين المللي براي آهنگسازان ايراني هموار شد.
با توجه به شرايطي که شرکت ناکسوس مبني بر ارکستر درجه يک، سالن آگوستيک و صدابرداري خوب براي ارکستر سمفونيک تهران گذاشته بود، اين ارکستر در 3 روز ضبط، شرايط استاندارد مورد نظر را فراهم کرد که همين امر موجب تاييد مسوولان موسسه ناکسوس، مبني بر ضبط قطعات آهنگسازان ايراني در ارکستر سمفونيک تهران شد.
در حال حاضر موسسه ناکسوس اين امکان را داده تا فهرستي بين 10 تا 12 آلبوم از آهنگسازان ايراني براي چند سال آينده به منظور تبليغات بزرگ بين المللي ارسال شود و اين نکته قابل توجه است که سالانه بين 3 تا 4 آلبوم توسط اين موسسه از آهنگسازان ايراني منتشر خواهد شد.
از هفته آينده يک هيات انتخاب بي طرف ليست آهنگسازان ايراني را تهيه کرده و به صورت قرعه کشي شماره گذاري مي کند تا در آينده اي نزديک ضبط قطعات آغاز شود.