ویلونسل نواز برجسته‌ی آلمانی در تهران

۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت : ۱۷:۴۰
ویلونسل نواز برجسته‌ی آلمانی در تهران

«هرمس» اجراهای 15 سال بازی با گوش خود را از سر می‌گیرد.

مجموعه اجراهای نشر موسیقی هرمس تحت عنوان 15 سال بازی با گوش پس از تعطیلات نوروز از سر گرفته خواهد شد و در اولین گام جمعه و شنبه‌ی فروردین ماه سالِ آتی – 28 و 29 فروردین 94- رسیتال ویلون‌سل «آنیا لخنر» در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
«آنیا لخنر» ویلون‌سل نواز برجسته آلمانی است که بسیاری او را با اجرایش همراه با کوارتت تارکوفسکی در سال 1391 در تهران و همچنین دونوازی‌هایش با «دیتو سالوتزی» - باندونئون نواز شهیر آرژانتی- می‌شناسند. او همچنین در کوارتت «روزاموند» نیز می‌نوازد. آثارِ این هنرمند در قالب تولیدات شرکت بزرگ «ای سی ام» منتشر می‌شود. حال قرار است این نوازنده‌ی شهیرِ آلمانی طی دو شب به تک نوازی ویلون‌سل در تهران بپردازد و سوییت شماره‌ی یک باخ که رپرتواری کمتر شنیده شده از آهنگسازان کلاسیک را نواخته و علاوه بر آن، در طول اقامت خود در تهران کارگاهی تخصصی برای نوازندگان ویلنسل برگزار خواهند کرد. بلیت‌ فروشی‌های اینبرنامه از طریقِ ایمیلِ شرکت هرمس به نشانی info@hermesrecords.com آغاز شده است. این در حالی است که این شرکت به تازگی آلبومِ «چشمان بسته» مجموعه‌ای از تک‌نوازی‌های پیانوی امیر خلجی و «بازتاب» مجموعه‌ای از تارنوازی‌های عیسا غفاری را نیز به انتشار درآورده است.
«عیسا غفاری» پیش از این آلبومِ  «شب و روز» را بر اساس تکنوازی تار خود منتشر کرده و علاوه بر آن آثاری چون وابات، چون رقص آب و سرود باد را آهنگسازی کرده است. غفاری نوازندگی تار را نزد اساتیدی چون حسین حسین زاده، کریم زمانی، فرشید جم، بهروزهمّتی و محسن نفر، مجید کیانی، محمّدرضا لطفی، داریوش طلایی، جلال ذوالفنون، مجید درخشانی، بهداد بابایی، محمّدعلی کیانی‌نژاد، عبدالنقی افشارنیا، نصراله ناصح‌پور، شریف لطفی، هومان اسعدی و مهدی علومی تعلیم دیده است.