"اتابک نادری" : سعی کردم "دپوتات" به متن اصلی وفادار باشد

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۰۹
"اتابک نادری" : سعی کردم "دپوتات" به متن اصلی وفادار باشد

نمایش "دپوتات" به کارگردانی اتابک نادری از 21 فروردین ماه در تالار ایوان شمس اجراهای عومی خود را آغاز می‌کند. اتابک نادری با بیان توضیحاتی در مورد تازه‌ترین اثر خود گفت: متن این نمایش برداشتی آزاد از نمایشنامه "به دنبال دروغگو" نوشته دیمیتری پساتهاس نویسنده یونانی، ترک‌تبار است که توسط کریم عظیمی ترجمه شده است. این اثر روایت‌گر داستان نماینده‌ای است که به دنبال استخدام رئیس دفتری است. ورود فرد جدید زمینه به وجود آمدن اتفاقات و فضای تازه ای برای او می‌شود.

او با اشاره به کمدی بودن این اثر ادامه داد: این نمایش قصه بسیار شیرین و خاصی دارد. کمدی در این اثر موقعیت است. می‌خواستیم به متن وفادار باشیم و به سمت کلام نرفیتم، کاراکترها را رنگ‌آمیزی کردیم تا آن فضای لازم را ایجاد کنیم. تلاش ما بر آن بوده تا کمدی ساده و محترم را به صحنه ببریم.

نادری همچنین در رابطه با ایفای نقش در این نمایش عنوان کرد: انجام کارگردانی و بازیگری کار سختی است. آقای نادر فلاح قرار بود در این اجرا همراه ما باشند اما به دلیل هم زمانی کار فیلم‌برداری شان نتوانستند حضور داشته باشند و مجبور شدم خودم بازی کنم. سایر بازیگران این نمایش افرادی تئاتری و حرفه‌ای‌اند.

این کارگردان تئاتر تالار ایوان شمس را سالن خوبی برای اجرا دانست و بیان کرد: ایون شمس سالن اجرای مناسبی است که دسترسی آسان به لحاظ جغرافیایی دارد و از امکانات مناسبی برای تماشاگران مانند پارکینگ برخوردار است. تماشای تئاتر اکنون تنها منحصر به مرکز شهر و سالن‌های شناخته شده نیست. با تراکم سالن‌های نمایش، تمرکز از بین رفته است.

نمایش "دپوتات" به کارگردانی اتابک نادری از 21 فروردین تا 7 اردیبهشت در تالار ایوان شمس به صحنه می‌رود. سامان دارابی، بهنام شرفی، پندار اکبری، ماه‌چهره خلیلی، اتابک نادری، سوسن پرور، یاشادر نادری و قاسم روشنایی بازیگران این اثرند.

رویدادهای مرتبط