نمایش کلاسیک «جیپسی» در لندن خوش درخشید

۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۴۲
نمایش کلاسیک «جیپسی» در لندن خوش درخشید

کمپانی تئا‌تر چیچستر فستیوال اعلام کرد اجرای نمایش «جیپسی» که در حال حاضر در تئا‌تر ساووی لندن روی صحنه است، تا ۲۸ نوامبر ۲۰۱۵ (هفتم آذر ۱۳۹۴) ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش سایت ایران تئا‌تر، این نمایش از ۱۵ آوریل (۲۶ فروردین) در تئا‌تر ساووی لندن روی صحنه می‌رود و منتقدان در همین مدت نقدهای بسیار خوبی درمورد گروه بازیگری نمایش نوشته‌اند. منتقدان نشریات ایندیپندنت، تایمز و میل آن ساندی به ترتیب نوشته‌اند: «بازی ایملدا استانتون در نقش جیپسی رز فوق العاده است»، «هیجان انگیز‌ترین اجرایی که تا به حال روی صحنه دیده‌ام» و «یک بازتولید خارق العاده».
 
جاناتان کنت کارگردان نمایش است و استفان میر طراحی رقص آن را به عهده دارد. نیکلاس اسکیل بک کارگردانی بخش موسیقی را انجام می‌دهد و آنتونی وارد طراح صحنه نمایش است.
 
اسامی گروه بازیگری به شرح زیر است:
 
ایملدا استانتون (جیپسی رز)، لارا پولور (لوییز)، گما استون (بیبی جون)، پی‌تر داویسون (هربی)، آنیتا لوییز کمب (تسی تورا)، هری دیک من (پاپ) و...
 
موسیقی نمایش را جول استاین ساخته است و ترانه‌ها را استفان سوندایم نوشته است. این نمایش کلاسیک برادوی، حدود ۴۰ سال پیش در وست اِند در لندن اجرا شد. مایکل هریسون و دیوید یان تهیه کنندگان این نمایش هستند.
 
داستان نمایش بر اساس خاطرات جیپسی رز لی اسطوره‌ای نوشته شده است. او نقش مهمی در نمایش بورلسک ایفا کرده است. نمایش داستان جیپسی رز و دو دخترش لوییز و بیبی جون را روایت می‌کند.