نمایش های ماه مبارک رمضان در رادیو نمایش

۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۳۹
نمایش های ماه مبارک رمضان در رادیو نمایش

به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، "تا همیشه" ،" شب‌های پرستاره"، "بی بی گل "و "ققنوس" ، چهار نمایش سریالی هستند که هرکدام در 30 قسمت در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده‌اند.

همچنین نمایش تک قسمتی "غزه ، وقتی انسانی به آن بنگریم " نیز برای روز جهانی قدس تهیه شده است.

سریال رادیویی " تاهمیشه" به کارگردانی حمید منوچهری و به نویسندگی حمید رضا پورعلی محمد است.  داستان این نمایش درباره‌ی کسی است که با شرکایش، یک شرکت بزرگ ساختمانی را اداره می‌کند و بعد از بیماری تنها پسرش در ماه رمضان و بهبود با خدایش عهد می‌بندد تا بعد از ماه رمضان هم روزه‌های چشم و گوش و زبان را نگه دارد. این سریال رادیویی از هجدهم خرداد ماه ساعت 18:00 از رادیو نمایش پخش می‌شود.

سریال رادیویی "شب‌های پرستاره" به کارگردانی رضا عمرانی و نویسندی نگار بقراط است که حکایت پیرمردی دانا و حکمت دان و روشن ضمیر است که به تازگی همسرش را از دست داده و چند روز قبل  از شروع ماه رمضان برای این‌که مزاحم زندگی فرزندانش نباشد، تصمیم به ترک خانه‌اش می‌گیرد. این سریال رادیویی از هجدهم خرداد ماه ساعت 18:00 از رادیو نمایش پخش می‌شود.

سریال رادیویی " بی بی گل " به کارگردانی فریدون محرابی است و ویدا دانشمند و هانیه نجفی نویسندگان این سریال رادیویی هستند. داستان آن درباره‌ی خواب پیرزنی یک روز قبل از ماه مبارک رمضان است.  بی بی گل از 18 خرداد ساعت 20:15 دقیقه به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود.

سریال نمایشی "ققنوس" نیز به کارگردانی جواد پیشگر و نویسندگی حمیدرضا عباسی برای پخش در ماه مبارک رمضان آمده شده است که داستان این نمایش درباره‌ی مردی است که در ماه مبارک رمضان با مراجعه به قرآن و نهج البلاغه تصمیم می‌گیرد ثروت خود را معطوف به اعمال خیر کند. اجرای این سریال نمایشی از 18 خرداد ماه ساعت 19:30 از رادیو نمایش پخش می‌شود.

نمایش تک قسمتی "غزه ، وقتی انسانی به آن بنگریم " هم به مناسبت روز جهانی قدس تولید شده است که در همین روز به روی آنتن رادیو نمایش می‌رود. این نمایش برداشتی از زندگی واقعی ویتوریو آریگونی می‌باشد که به نویسندگی سهیلا خدادادی و کارگردانی مینو جبارزاده است. ویتوریو آریگونی در سال 2007 به عضویت جنبش جهانی همبستگی برای شکستن محاصره غزه در آمده بود. لازم به ذکر است، این نمایش‌ها با هنرمندی تیم حرفه ای هنرمندان رادیو اعم از کارگردانان، نویسندگان، تهیه کنندگان، بازیگران، صدابرداران و افکتورها به تازگی در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده که درایام ماه مبارک رمضان از رادیو نمایش و سایر شبکه‌های رادیویی پخش خواهد شد.

"شکرخدا گودرزی" با آثارش میهمان رادیو نمایش می‌شود؛ برنامه‌ی "با درام نویسان معاصر ایران" به آثار نمایشنامه نویس معاصر ایرانی، شکرخدا گودرزی می‌پردازد. در هر قسمت از برنامه، از بین چند اثر از یک نمایشنامه نویس، یکی از آثار را انتخاب و سپس قرارهای گفتگو با نمایشنامه نویس گذاشته شده که با ایشان درباره‌ی مقوله‌ی نمایشنامه نویسی بحث و گفت و گو می‌شود. همچنین در بخشی دیگر، اثر منتخب به صورت نمایش رادیویی تنظیم شده که در آن هنرمندان اداره کل هنرهای نمایشی رادیو به ایفای نقش می‌پردازند. برنامه "با درام نویسان معاصر ایران" به نویسندگی و کارگردانی جواد پیشگر تهیه کنندگی محمود احمدی ، صدابرداری علی حاجی نوروزی و افکت نرگس موسی پور با هدف معرفی فعالیت‌های درام نویسان ایرانی در آیتم‌های گفتگو، نمایش رادیویی و شناخت بیشتر مخاطب از مقوله نمایش و نمایشنامه نویسی به صورت هفتگی در 4 قسمت از رادیو نمایش پخش می‌شود و در اداره کل هنرهای نمایشی رادیو تولید شده است. پخش هفتمین قسمت از برنامه‌ی "با درام نویسان معاصر ایران " 15 تا 18 خرداد ماه ، ساعت 21:00 ، از رادیو نمایش پخش می‌شود.