بازیگرانی که نمی‌خواهند با عصا روی صحنه بروند

۱۹ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۶
بازیگرانی که نمی‌خواهند با عصا روی صحنه بروند

 نمایش “فصل بهارنارنج” حاصل تلاش گروهی از هنرمندان روشن‌دل تئاتر است که تمایل ندارند با عصا روی صحنه بروند. به گزارش تیکت به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، برای گلی خواستگار آمده است اما او در فکر حمید‌ست که در بحبوحه جنگ به سربازی رفته است. در حین مراسم خواستگاری نامه‌ای از حمید به گلی می‌رسد که در آن پرده از نابینا شدنش در جبهه برداشته است. اکنون گلی باید تصمیم بگیرد. 
 این خلاصه‌ای از نمایش "فصل بهار نارنج" است. نمایشی که به کارگردانی غلامرضا عربی و با حضور هشت بازیگر نابینا و کم‌بینا روی صحنه می‌رود. بازیگرانی که به واسطه ماسکی که روی صورت دارند و اعتماد به نفس تحسین‌برانگیزشان در گام برداشتن روی صحنه تا انتهای نمایش متوجه نابینا یا کم‌بینا بودنشان نمی‌شوید.
ندا سلیمانی، علی بلبلی، مریم دیهیم‌بخت، حجت‌اله سنگانه، محسن رستمی، بابک محمد‌زاده، حمیدرضا کیانی‌خواه و شیما شوری پیش از این "فصل بهارنارنج" را در خانه نمایش اداره تئاتر و پنجمین جشنواره تئاتر شهر اجرا کردند و این بار پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر میزبان گام‌های استوارشان است.
نمایش "فصل بهارنارنج" حاصل تلاش گروهی از هنرمندان روشن‌دل تئاتر است که دوست ندارند با عصا روی صحنه بیایند. عوامل اجرایی این نمایش تلاش کرده‌اند با تمهیداتی در طراحی صحنه فضایی را ایجاد کنند که هم برای بازیگران راحت‌تر و هم برای مخاطبان دربرگیرنده مفاهیم اجرا باشد.
"فصل بهارنارنج" تا 20 مهر هر شب ساعت 18 با مدت زمان 55 دقیقه و بهای بلیت 12 هزار تومان در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر روی صحنه می‌رود.

رویدادهای مرتبط