نمایش زندگی عبدالحسین نوشین در پرتره مرد ریخته

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۸
نمایش زندگی عبدالحسین نوشین در پرتره مرد ریخته

تئاتر "پرتره مرد ریخته" یا "مکاشفه‌ای در زندگی عبدالحسین نوشین" به نویسندگی و کارگردانی مشترک "غلامحسین دولت‌آبادی" و "آراز بارسقیان" و با بازی ˝اصغر همت˝ به مدت بیست و پنج شب در تماشاخانه سنگلج اجرا می‌شود.
به گزارش تیکت به نقل از هنر آنلاین، پرتره مرد ریخته در دو پرده، زندگی عبدالحسین نوشین، نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان مطرح تئاتر ایران را در دو مقطع زمانی مهم زندگی او واکاوی می‌کند. مونودرام این نمایش بر اساس پژوهش و اطلاعات موجود از زندگی عبدالحسین نوشین نوشته شده است و در این نمایش "اصغر همت" تنها بازیگر این تئاتر، فقط ایفاگر نقش نوشین نیست و خود ایفاگر نقش شخصیت‌هایی است که با نوشین رو به رو می‌شوند.
از دیگر عوامل این نمایش می‌توان به: سینا ییلاق بیگی در مقام طراح صحنه و لباس، عباس خلقی در مقام طراح نور و هدی پیدایش در مقام طراح پوستر و بروشور اشاره کرد.
نمایش "پرتره مرد ریخته"در فصل جدید اجراهای تماشاخانه سنگلج از روز دوشنبه 15 شهریورماه هر روز به جز شنبه‌ها راس ساعت 19:30 به روی صحنه خواهد رفت.
بلیت این نمایش روزهای یکشنبه برای دانشجویان تئاتر به صورت رایگان و برای دانشجویان تمامی رشته‌ها با پنچاه درصد تخفیف ارائه می‌شود. کلیه اعضای خانه‌ی تئاتر با ارائه کارت عضویت می‌توانند از پنجاه درصد تخفیف برخوردار شوند.

 

رویدادهای مرتبط