نمایش‌های بیوه‌های غمگین سالار جنگ و سرآشپز پیشنهاد می‌کند در جشنواره تئاتر فجر

۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۴۹
نمایش‌های بیوه‌های غمگین سالار جنگ و سرآشپز پیشنهاد می‌کند در جشنواره تئاتر فجر

شهاب حسین‌پور نمایش "بیوه‌های غمگین سالار جنگ" را با بازی گلاب آدینه و همچنین "سرآشپز پیشنهاد می‌کند" را در چند استان کشور به صحنه می‌برد.
به گزارش تیکت به نقل از ایران تئاتر، این دو نمایش در قالب آثار بخش مرور جشنواره فجر در استان‌ها به صحنه می‌روند.
نمایش "سرآشپز پیشنهاد می‌کند" طی روزهای ۱۲،۱۴ و ۱۶ دی‌ماه در ۳ استان بوشهر، شیراز و تبریز به صحنه می‌رود و نمایش "بیوه‌های غمگین سالار جنگ" نیز روز ۲۵ دی‌ماه در تبریز اجرا خواهد شد.
نمایش "سرآشپز پیشنهاد می‌کند" مربوط به قصه ضحاک و شاهنامه است که با استفاده از شیوه‌های نمایشی روحوضی، سایه بازی و سیاه‌بازی اجرا می‌شود و عوامل اجراکننده آن به شرح زیر هستند: کارگردان: شهاب‌الدین حسین پور، نویسنده: رضا شفیعیان، بازیگران: علیرضا مویدی، مرضیه سهراب، پوریا دادخواه، امیرصدیقیان، امین میری، احمد نگهبان، شهروز شبستری، آرش عزیزی، مهدی فریضه، بهزاد بهنام، مهکام فرزال طبع و شهاب الدین حسین‌پور، طراح صحنه: ارکیده هاشمی، آهنگساز: آرش عزیزی.
همچنین در خلاصه نمایش "بیوه‌های غمگین سالار جنگ" چنین آمده است که هووهای این داستان بر سر ارث‌ومیراث شوهر ازدست‌رفته با یکدیگر به جدال می‌پردازند و عاقبت این طمع‌کاری، آنها را در مسیر نابودی قرار می‌دهد.
این نمایش با بازی گلاب آدینه، شیرین بینا، مونا فرجاد، حمید رحیمی، محمد صدیقی مهر، حمیده مستعان و طراحی صحنه سعید یزدانی اجرا می‌شود.
بنابر این گزارش حسین‌پور درباره امکانات و شرایط سالن‌های اجرا در شهرهای مختلف بیان کرد: من برای تورهای استانی به‌صورت آزاد اجراهای زیادی داشته‌ام و به همراه گروهم به شهرهای زیادی سفرکرده‌ام. خوشبختانه مدیران تالارها در شهرهای مختلف تا حد بضاعت و امکانات موجود شرایط خوبی را برای ما فراهم کرده‌اند.
وی افزود: با توجه به این امر، ما نیز سعی بر این داشتیم تا خود را با امکانات و شرایط امکانی موجود در شهرها تطبیق داده و به بهترین شکل ممکن نمایش را اجرا کنیم تا خللی در برنامه‌ها به وجود نیاید اما برای جشنواره تئاتر فجر استانی، نمی‌دانم امکانات سالن‌ها در شهرهای مختلف به چه صورت است و تاکنون سالن‌هایی که در آنها اجرا داریم را ندیده‌ام.
وی در مورد تأثیرگذاری اجرای نمایش‌ها در شهرهای مختلف گفت: اجرای تئاتر در استان‌های مختلف بسیار تأثیرگذار و شگفت‌انگیز است و به رونق تئاتر در شهرهای مختلف کمک بزرگی می‌کند، البته این مسئله برای من تازگی ندارد چراکه من درگذشته به‌صورت انفرادی به همراه گروهم به استان‌های مختلف سفرکرده‌ام و نمایش اجرا
کرده‌ایم.
این کارگردان خوب تئاتر در مورداجرای نمایش در سطح استان‌های مختلف معتقد است: اجرا در شهرهای مختلف، شرایط خوبی را پیش‌گرفته و روندی مثبت را سپری می‌کند و باعث تبادل فکری و فرهنگی پایتخت‌نشینان با سایر شهرها شده است. به‌طورکلی علاوه بر این‌ها آداب و سنن فرهنگ شهرهای مختلف را می‌توان از نزدیک دید و با آنها بیشتر آشنا شد.
وی با اشاره به این موضوع که اجرا در شهرهای مختلف به لحاظ آموزشی نیز کمک بزرگی به جوانان فعال و علاقه‌مند در آن شهرها دارد، ادامه داد: این مسئله به لحاظ آموزشی و انگیزشی نیز کار بسیار مفیدی است. من خودم شور و شعف را در جوانان دیده‌ام و انرژی‌ام برای اجرا در استان‌ها دو برابر شده است. چراکه هنرمندان در هر اجرایی به حمایت مردم نیاز دارند و به عقیده من اجرا بدون تماشاگر هیچ فایده و بازدهی نخواهد داشت. یک نمایش منحصربه‌فرد نیازمند به حمایت مردم است و این دو در کنار یکدیگر معنا پیدا می‌کنند و امیدوارم پس از جشنواره تئاتر فجر نیز شاهد کارهای این‌چنینی باشیم و به پررونق شدن اجراها کمک کنیم و پویاتر باشیم.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری سعید اسدی از اول تا دوازدهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

 

رویدادهای مرتبط