افتتاح نمایشگاه ویدئو اینستالیشن پویا آریان پور همزمان با نمایش "چمدان"

۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت : ۱۵:۲۱
افتتاح نمایشگاه ویدئو اینستالیشن پویا آریان پور همزمان با نمایش "چمدان"

نمایشگاه ویدئو اینستالیشن پویا آریان پور همزمان با نمایش "چمدان" به کارگردانی فرهاد آئیش 19 بهمن ماه در محوطه انتظار سالن اصلی مجموعه تئاترشهر افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی گروه، فرهاد آئیش کارگردان و بازیگر شناخته شده تئاتر و سینما تازه ترین نمایش خود را با عنوان "چمدان" را از 20 بهمن ماه در سالن اصلی مجموعه تئاترشهر به صحنه می برد. نمایشی بر اساس دو نمایشنامه هم‌نام که یکی از آنها به نویسندگی "کوبو آبه" نویسنده سوررئالیست معاصر ژاپنی با ترجمه و اقتباس آئیش و دیگری متنی به همین نام نوشته فرهاد آئیش است.

گفتنی است، فرهاد آئیش در اجرای این نمایش از اجرای صرف یک نمایش فراتر رفته است، بر این اساس همزمان "پویا آریان پور" از جمله هنرمندان شناخته شده هنرهای تجسمی نمایشگاه ویدئو اینستالیشنی را درمحوطه انتظار سالن اصلی تئاترشهر برگزار می کند. این نمایشگاه 19 بهمن ماه با حضور تعدادی از هنرمندان هنرهای تجسمی و تئاتر ساعت 18:30 افتتاح می شود.

شایان ذکر است؛ پویا آریان پور فوق لیسانس نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی تهران است. او سال 1379 برنده پنجمین دوسالانه نقاشی تهران و در سال 1381 برنده دومین دوسالانه نقاشی معاصر جهان اسلام شده است. این نقاش آثارش را در نمایشگاه های متعددی در خارج و داخل از کشور به نمایش گذاشته است.

بازیگران نمایش به ترتیب ورود به صحنه عبارتند از مائده طهماسبی، شقایق فراهانی، بهنام دارابی، حمیدرضا جدیدی، علیرضا زارع پرست، شبنم فرشادجو، رامین ناصرنصیر، خسرو پسیانی، نقی سیف جمالی، حمیدرضا نعیمی، بهناز نازی، مهسا طهماسبی، عرفان برزین، فرهاد آئیش، عزالدین توفیق، بای تنگ (bai teng)، کتانه افشاری نژاد، سمن طهماسبی و سیاوش اسدی.

اجرای عکاسان این نمایش نیز 19 بهمن ماه برگزار می شود.

 

رویدادهای مرتبط