نمایشگاهی برای مرور 50 ساله از تجهیزات گروه رولینگ استونز برگزار خواهد شد

۱۴ تیر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۵:۵۴
نمایشگاهی برای مرور 50 ساله از تجهیزات گروه رولینگ استونز برگزار خواهد شد

نمایشگاهی از ساز و ابزار گروه افسانه‌ای «رولینگ استونز» برگزار می‌شود. اولین و بزرگترین نمایشگاه راکرهای باتجربه گروه رولینگ استونز(Rolling Stones) از فعالیت حرفه‌ای 50 ساله‌شان برگزار خواهند شد. این نمایشگاه سال آینده در یک گالری در لندن با بیش از 500 آیتم به نمایش گذاشته می‌شود.
به گفته دست اندرکاران نمایشگاه، از میان تمام آن چیزی که گروه با آن کار کرده این آیتم‌ها انتخاب شده است که از جمله به وسایلی برای صحنه‌آرایی‌های گروه، گیتار و سازهای دیگر، لباس و متعلقات اتاق گریم، وسایل تکنیکی صدا، قطعات آدیو و کلیپ‌های که قبلا هرگز دیده نشده‌اند، پوسترهای اوریجینال، جلد آلبوم‌ها و همچنین بعضی از یادداشت‌های شخصی اعضای گروه می‌توان اشاره کرد
این نمایشگاه در گالری ساعتچی Saatchi Gallery لندن از ماه اپریل تا سپتامبر سال آینده برگزار می‌شود و برخی آیتم‌هایی که قرار است اجرا شوند گفته شده از آرشیو اعضای گروه می‌باشد و قبلا هرگز برای عموم نمایش داده نشده است
نمایشگاهی شبیه به این در لندن دو سال پیش برگزار شده بود که مربوط به خواننده انگلیسی، دیوید بووی می‌شد. نمایشگاهی در موزه ویکتوریا و آلبرت که جمعیت زیادی از آن استقبال کردند.
خواننده گروه رولینگ استونز "میک جگر" درباره برگزاری این نمایشگاه گفت: «خیلی وقت بود به این نمایشگاه فکر می‌کردیم، خیلی وسایل برای آن جمع کردیم، با خودمان فکر می‌کردیم بهتر است اینها را نگه داریم چون دلمان می‌خواهد مردم هم این‌ها را ببینند. این نمایشگاه مثل این است که برگردی و به تمام کاری که تا امروز کردی نگاهی بی‌اندازی و من فکر می‌کنم الان زمان خوبی برای این کار است. ما به اندازه کافی وسیله برای نمایش دادن داریم، در واقع زیادی وسیله داریم»
گفته می‌شود این نمایشگاه که عنوان «اگزیبیشنیزم» دو طبقه کامل گالری را به خود اختصاص خواهد داد و برنامه‌ریزی برای اجرای آن سه سال زمان می‌برد. فروش بلیت‌های این نمایشگاه از 19تیرماه  یعنی 10 جولای آغاز خواهد شد.