موزیکال «نمکی و دیو الکی» در حوزه هنری به صحنه می‌رود

۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۴۴
موزیکال «نمکی و دیو الکی» در حوزه هنری به صحنه می‌رود

نمایش موزیکال «نمکی و دیو الکی» با کارگردانی سعید باغبانی در تماشاخانه‌ مهر حوزه هنری میزبان کودکان و دانش‌آموزان می‌شود.

به گزراش سایت ایران تئا‌تر، سعید باغبانی، کارگردان نمایش «نمکی و دیو الکی»، گفت: «داستان این نمایش موزیکال برگرفته از یک قصه‌ فولکلور و ماجرای دختر تنبلی به نام نمکی است، که حضور یک دیو در خانه، او را به خود می‌آورد. این نمایش، سال گذشته در شهر همدان به صحنه رفت و طی ۳۰ شب با استقبال خوبی مواجه شد.»
 
وی اضافه کرد: «گرچه کودکان، مخاطبان اصلی این نمایش هستند، اما نظرسنجی‌های ما نشان داد بزرگتر‌ها و والدین کودکان نیز از تماشای نمایش «نمکی و دیو الکی» لذت کافی را برده‌اند.»
 
این کارگردان تئا‌تر با اشاره به بُعد آموزشی نمایش‌های کودک، اظهار داشت: «معتقدم بُعد آموزشی نمایش‌های کودک، باید برجسته‌تر از دیگه مولفه‌های آن باشد اما در عین حال نیز معتقدم نمایش کودک باید با تاکید بر مولفه‌های شادی آفرین، انرژی صحنه را به تماشاگرانش منتقل کند. در نمایش «نمکی و دیو الکی» که نمایشی موزیکال و ریتمیک است، رنگ و موسیقی و حرکت در کنار بازی‌های یکدست بازیگران، بکار گرفته شده تا جاذبه‌های لازم برای جذب و جلب نظر کودکان به وجود آید.»
 
سعید باغبانی در پایان گفت: «‌تجربه‌ اجرای موفق نمایش «نمکی و دیو الکی» در همدان ما را بر آن داشت که برای اجراهای بیشتر نمایش خود تلاش کنیم و اکنون مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری فرصت خوبی را در اختیارمان گذاشته است تا بتوانیم بر تعداد مخاطبان و تماشاگران خود بی‌افزاییم.»
 
نمایش موزیکال «نمکی و دیو الکی» نوشته محمدحسن شایانی و کار سعید باغبانی، از فردا سه شنبه ۲۵ فروردین ماه، اجراهای خود را در نوبت صبح ساعات‌های ۹ و ۱۰:۳۰ در تماشاخانه‌ مهر حوزه هنری ویژه‌ گروه سنی «الف و ب» آغاز می‌کند. اولیای مدارس جهت رزرو بلیت می‌توانند با شماره‌های ۸۴۱۷۲۴۱۳ و ۸۸۸۰۴۰۷۲ تماس بگیرند.
 
هم‌اکنون نمایش‌های کودک «مرد زنجبیلی» به کارگردانی محمدرضا سعادتی و «قول می‌دم بزرگ نشم» به کارگردانی نرگس اصغری به شرط رزرو بلیت، آماده‌ اجرا در تماشاخانه‌های حوزه هنری هستند.