کسب مقام نخست مسابقات جهانی موسیقی توسط دف‌نوازان ایرانی

۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۰۹:۰۶
کسب مقام نخست مسابقات جهانی موسیقی توسط دف‌نوازان ایرانی

گروه  موسیقی مازیار چاهی با شرکت در مسابقات جهانی موسیقی در کشور اسپانیا، موفق به کسب مقام اول در بخش فولکلور "موسیقی بومی" شد.

به گزارش تیکت به نقل از خبر آنلاین، این گروه با ارائه‌ دو پرفورمنس با عنوان "دژ سپید" و "نبرد آرتمیس" "نخستین بانوی دریاسالار جهان" و تکیه بر داستان‌های اصیل ایرانی در فستیوال بین المللی خورشید بارسلونا، توانست با کسب مقام نخست توجه داوران و تماشاگران را به خود جلب نماید.محور اصلی اجرای این گروه همچون سال‌های گذشته بر اساس سازهای کوبه‌ای به ویژه ساز «دف» بوده است. 

گروه موسیقی چاهی با ارائه‌ پرفورمنس‌هایی برگرفته از داستان‌های اصیل ایرانی و تلاش برای به نمایش گذاشتن تمدن کهن ایران زمین، در رقابت با گروه‌هایی از کشورهایی همچون فرانسه، اسپانیا، روسیه، هند، مجارستان، لیتوانی، کوبا، گرجستان و ترکیه، موفق به کسب این مقام در این مسابقات شد.

مازیار چاهی "نوارنده دف و سرپرست گروه"، نادیا زارع "نوازنده دف"، مینا مهریزی "نوازنده دف"، مهدی رجب‌زاده "نوازنده دف" محمدرضا غفاری "نوازنده دف" و امیر رضا افخمی "نوازنده دهل" به عنوان اعضای گروه موسیقی چاهی در فستیوال بین المللی خورشید حضور داشتند.