محوطه تئاتر شهر میزبان اجراهای خیابانی در رمضان

۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۲
محوطه تئاتر شهر میزبان اجراهای خیابانی در رمضان

سامان خلیلیان مدیر دفتر تئاتر خیابانی با اشاره به برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان گفت: دفتر تئاتر خیابانی امسال به مانند سال‌های گذشته برنامه‌هایی را برای ماه مبارک رمضان درنظر گرفته است. بر این اساس فراخوانی را منتشر کردیم.

او ادامه داد: طبق این فراخوان 30 طرح از گروه‌های مختلف به دست‌مان رسیده است که بعد از بازبینی هشت اثر برای اجرا در هفته دوم ماه مبارک انتخاب خواهند شد.

مدیر دفتر تئاتر خیابانی در رابطه با ضرورت انتشار فراخوان عنوان کرد: در چند سال اخیر هنرمندان تمایلی به تولید نمایش‌های جدید نداشتند. با توجه به موضوعی بودن آثار و اجرای آنها در زمان مشخص، نمایش‌ها تولید و آرشیو می‌شدند و در این زمان‌ها آنها را برای اجرا ارائه می‌کردند.

او ادامه داد: ما تنها نگاه اجرایی نداریم. کیفیت و تولید آثار نمایشی برایمان اولویت دارد، بنابراین نمی‌خواستیم روند یکسانی را پی بگیریم. بدون شک کارهای دیالوگ محور برایمان جالب توجه نیست؛ تماشاگران هم باید شاهد آثار متنوعی باشند.

خلیلیان بیان کرد: موضوعاتی که متناسب با شانیت ماه مبارک رمضان باشند، مانند بهر‌ه‌گیری از احادیث، قصص قرآنی و داستان‌های دینی در اولیوت اجرایی قرار دارند، زیرا معتقدیم این موضوعات از ظرفیت‌ها اجرایی بالایی برخوردارند.

او در ادامه گفت: دفتر تئاتر خیابانی همیشه به این مسئله توجه دارد که اجراهای متنوعی در تمام طول سال و مناسبت‌های مختلف وجود داشته باشد؛ این برنامه روتین است و تنها برنامه‌ریزی آن تنها مربوط به یک هفته قبل از ماه مبارک نیست.