محسن حسینی پس از تماشای "دیوان تئاترال" گفت

۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۵
محسن حسینی پس از تماشای "دیوان تئاترال" گفت

محسن حسینی کارگردان و بازیگر تئاتر که روز گذشته به تماشای نمایش دیوان تئاترال نوشته محمود استاد محمد و کارگردانی روزبه حسینی نشست در یاداشتی کوتاه از ستایش عشق و هنر در تئاتر گفت.

 

به گزارش تیکت به نقل از پایگاه خبری تئاتر؛ محسن حسینی کارگردان و بازیگر تئاتر پس از تماشای "دیوان تئاترال" یادداشتی به شرح زیر نوشته است:
عبارت "دیوان تئاترال" عبارتی انتزاعی و سنگین است. کلمه "دیوان"، واژه ای قدیمی در ادبیات منظوم و منثور و مقوله ای خیلی شگفت انگیز در تاریخ ادبیات ایران است. چرا که ما در قدیم کلمه ی دیوان را در ادبیات برای عبارتی مثل " دیوان سعدی"، "دیوان حافظ" و... استفاده کردیم و حال محمود استاد محمد با عبارت "دیوان تئاترال"، کلمه ی دیوان را وارد تئاتر کرد.
از نظر من، تئاتر بیشتر ستایش عشق و هنر است تا طنز. نمایش دیوان تئاترال با وجود داشتن لایه‌های طنز – به خصوص در نقش های آفتاب، مهتاب، خاتم بالا، گل نسا و ببول – شخصیتی جدی – پهلوان – را در خود می گنجاند که سایرین را از اتفاقات موجود، با خبر می‌کند.
در اجرای " دیوان تئاترال" روزبه حسینی، توجه به فرم بیشتر است؛ بازیگران سخت کوش با حرکات بدنی سنگین ، نور ، آهنگ سازی و ریتم خوب را شاهدیم . با تمام فراز و فرودها، دیوان تئاترال ، نمایشی ست که باید دیده شود

"دیوان تئاترال" در تماشاخانه سنگلج روی صحنه است و علاقه مندان می توانند به پیش خرید بلیط این نمایش اقدام کنند.

رویدادهای مرتبط