فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی شد

۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۵۵
فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی شد


فریدون شهبازیان یکی از آهنگسازهای موسیقی کشورمان  به عنوان رهبر ارکستر موسیقی ملی  معرفی شد.
پس از آن‌که فرهاد فخرالدینی، رهبر پیشین ارکستر ملی نیمه شهریورماه امسال با اعلام این‌که "تا برآورده شدن درخواست‌هایش از بنیاد رودکی مایل به ادامه همکاری با ارکستر ملی نیست" از سمت خود کناره‌گیری کرد، فریدون شهبازیان چوب رهبری این ارکستر را در دست خواهد گرفت.
مدیرعامل بنیاد رودکی با تأیید این خبر، اعلام کرد: براساس مصوبه جلسه شورای عالی موسیقی این بنیاد، فریدون شهبازیان به‌عنوان رهبر ثابت ارکستر موسیقی ملی انتخاب شده است.
علی‌اکبر صفی‌پور ادامه داد: شورای عالی موسیقی بنیاد رودکی شامل فرزاد طالبی "مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد"، بهرام جمالی "مدیرعامل انجمن موسیقی ایران"، حمیدرضا نوربخش "مدیرعامل خانه موسیقی"، محمد سریر، داود گنجه‌ای، حمید شاهنگیان و ... است که در جلسه پنجم مهرماه به اتفاق آرا تصویب کردند که آقای شهبازیان این مسوولیت را برعهده بگیرد.
صفی‌‌پور با بیان این‌که ما با آقای فخرالدینی نیز مذاکره‌هایی انجام دادیم تا دوباره کار ارکستر ملی را از سر بگیرد، گفت: ایشان به هر دلیلی از ادامه کار انصراف داد. ما نیز ضمن ادای احترام به او و کسب اجازه از محضرش، آقای شهبازیان را که از بزرگان موسیقی است، به این سمت منصوب کردیم.
او تأکید کرد: با برنامه‌ای که آقای شهبازیان برای ارکستر ارائه داده، همان‌طور که به عنوان ارکستر سمفونیک در سه‌ماه گذشته کار کرده است، شاهد اجراها و برنامه‌های خوبی در ماه‌های آینده خواهیم بود.