"فروشنده" فیلم برگزیده هیئت ملی نقد شد

۱۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۳
"فروشنده" فیلم برگزیده هیئت ملی نقد شد

هیئت ملی نقد در آمریکا فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی را به عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان سال 2016 انتخاب کرد.
به گزارش تیکت به نقل از هنرآنلاین، هیئت ملی نقد (NBR) سه‌شنبه شب فیلم "فروشنده" به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران را به عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان سال معرفی کرد.
"فروشنده" با بازی شهاب حسینی و ترانه علیدوستی داستان زوج جوانى‌ است که با یک بحران بزرگ روبرو می‌شوند. تازه‌ترین فیلم فرهادی اولین بار در دنیا ماه می پیش در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و برنده جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین بازیگر مرد برای شهاب حسینی شد.
اصغر فرهادی یکی از فیلمسازان مورد علاقه هیئت ملی نقد است. فرهادی پیش از این با فیلم‌های "جدایی نادر از سیمین" (2011) و "گذشته" (2013) نیز جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان را از NBR دریافت کرده است.  
هیئت ملی نقد همچنین فیلم "منچستر بای د سی" (Manchester by the Sea) به کارگردانی کنت لونرگان را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کرد. این فیلم اولین بار در دنیا ژانویه پیش در جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درآمد و با استقبال منتقدان و تماشاگران روبرو شد. داستان "منچستر بای د سی" با بازی کیسی افلک درباره مردی است که پس از مرگ برادر بزرگش مجبور می‌شود از پسر نوجوان او مراقبت کند.

این فیلم سه جایزه دیگر شامل بهترین بازیگر مرد (کیسی افلک)، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی (کنت لونرگان) و بهترین بازیگر نوظهور (لوکاس هجز) را هم دریافت کرد.

برندگان جوایز هیئت ملی نقد چهارم ژانویه 2017 در مراسمی در چیپریانی در نیویورک تقدیر می‌شوند.