طراح ایرانی در بین فینالیست‌های بخش پوستر جشنواره سن سباستی

۱۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۱۸
طراح ایرانی در بین فینالیست‌های بخش پوستر جشنواره سن سباستی

محمد افشار از ایران با دو پوستر، به جمع فینالیست های بخش پوستر شصت و سومین جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین اسپانیا 2015 راه یافت.
به گزارش  فارس،بخش پوستر این فستیوال، امسال برای دومین سال بصورت رقابتی ، در 6 بخش با استقبال زیاد طراحان سراسر دنیا و با حضور 1726 پوستر در بازه ی دریافت آثار، به کار خود پایان داد.
از هر شش بخش 10 اثر به انتخاب آرای مردمی و10 اثر به انتخاب برگزار کنندگان فستیوال به بخش فینال راه یافتند. برگزیدگان نهایی در هر بخش در تاریخ 8 می 2015 بصورت رسمی اعلام و آثار برگزیده در 6 بخش، به عنوان پوستر و اقلام تبلیغاتی جشنواره مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
همچنین جوایز این رویداد در بخش اصلی 3000 دلار و در پنج بخش دیگر هر کدام 1000 دلار می باشد. امسال در بخش هایی به انتخاب هیئت داوران، تقدیر ویژه نیز در نظر گرفته شده است.
هیئت داوران این رویداد به شرح زیر می باشد:
Koldo Almandoz (Filmmaker and Director of The Balde magazine)
Ruth Perez (Head of Donostia 2016 Faro de las Voces)
Socorro Romano (Director of the San Sebastian Naval Museum)
Lucía Olaciregui (Deputy Director of the San Sebastian Film Festival)
José Luis Rebordinos (Director of the San Sebastian Film Festival)
جشنواره بین المللی فیلم سن سباستین که جزو معتبرترین رویدادهای سینمایی جهان است که از سال 1953 فعالیت خود را آغاز کرد و هر ساله 200 تا 250 فیلم از کشورهای مختلف جهان در این جشنواره به صورت رقابتی به نمایش در می‌آیند. در بین فیلم‌های برتر این جشنواره فیلم‌های ایرانی «سارا»، «لاک پشت‌ها هم پرواز می‌کنند» و «نیوه مانگ» نیز در دوره‌های گذشته آن حضور داشته‌اند.