ضرورت اجرای نمایش جهشه درهفته دفاع مقدس

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۱۱
ضرورت اجرای نمایش جهشه درهفته دفاع مقدس

امیر دژاکام نویسنده ، کارگردان و بازیگر نام آشنای تئاتر در مورد نمایش جهشه گفت: "ضروری است اجرای نمایش جهشه درهفته دفاع مقدس که با مضامین این نمایش همخوانی دارد ، ادامه داشته باشد و حیف  نمایش  جهشه است که مورد بی توجهی قرار گیرد و در سالن ناشناخته سرو با کمترین امکانات اجرا شود . این گونه آثار با توجه به ظرفیت موضوعی و اجرایی خوب شان نیازمند پشتیبانی گسترده و تمام و کمال هستند."
در ادامه دژاکام افزود : "من پیش از نمایش جهشه، نظاره گر اتفاقات پشت صحنه بودم. با وجود آن همه سخنرانی مسئولین برای حمایت از آثارارزشی و دفاع مقدس در عمل  متاسفانه چیزی نمی بینیم."
این هنرمند با تاکید بر اهمیت این نوع آثار گفت :"وقتی نمایش با ۳۰ بازیگر تمام قد جلو همه سختی ها می ایستد و کاری در مورد دفاع مقدس انجام می دهد، چرا نباید حمایت شود ؟ چرامسئولین  باید بیایند و ببینند و فقط تحسین کنند بدون هیچ حمایت عملی؟ "
او با اشاره به گستره و تعداد آثار روی صحنه افزود : " با وجود همه این سختی ها و دشواری های تولید ،بچه های تئاتر نمایش تولید می کنند به طوری که در حال حاضر روزانه ۱۰۵ نمایش به روی صحنه می رود.  نمایش جهشه هم یک نمایش انسانی است که به خوبی حواشی و دغدغه ها و اضطراب های حواشی جنگ را کاملا  محسوس نشان داده و این ظرفیت باید فرصت درست دیده شدن را داشته باشد و چه فرصتی بهتر از ایام بزرگداشت دفاع مقدس. "
 این کارگردان در انتها تأکید کرد : "جهشه، نمایش بسیار زیبایی است اما بیش از زیبایی نمایش ،مظلومیت عوامل این کار به چشم می آید که با کمترین امکانات کاری به این سنگینی و پر ارزش را به صحنه بردند که یک ساعت تماشاگر را نگه داشت و در پایان به شور آورد" .