برگزاری ششمین جشنواره مستقل "مونولیو" به سرپرستی حسن معجونی

۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۲۲
برگزاری ششمین جشنواره مستقل "مونولیو" به سرپرستی حسن معجونی

«گروه تئاتر لیو» به سرپرستی «محمد حسن معجونی» نخستین فصل از «ششمین جشنواره مستقل مونولیو» را از ۱۲ تا ۲۰ آذر ماه در سالن تئاتر «موج نو» برگزار می‌کند.
ششمین دوره از «جشنواره مستقل مونولیو» با تغییر شکل نسبت به دوره‌های گذشته، به صورت «چهار فصل» و در دو بخش «رقابتی» و «غیر‌‌رقابتی» برگزار می‌شود. این جشنواره که به اجرای نمایش‌های «مونولوگ» و «مونودرام» اختصاص دارد، از پاییز سال ۹۴ آغاز می شود و تا تابستان سال آینده ادامه خواهد داشت. هر فصل از این جشنواره، در یکی از سالن‌های خصوصی تئاتر ایران برگزار خواهد شد.
در نخستین فصل از این جشنواره ۹ نمایش در ۲ سانس روی صحنه خواهند رفت و بلیت نمایش‌های این جشنواره در زمان پیش فروش با ۲۰ درصد تخفیف ارائه می‌شوند. علاقه‌مندان به دیدن این آثار، می‌توانند از هم‌اکنون برای پیش خرید بلیت این نمایش‌ها اقدام کنند.
 جشنواره «مونولیو» نخستین جشنواره خصوصی تئاتر ایران است که برگزاری آن بیش از ۶ سال تدوام داشته است.
این جشنواره از سال ۱۳۸۹ توسط «گروه تئاتر لیو» و با هدف مطالعه، تعمیق در مفاهیم و توسعه تجربیات جدید در زمینه قابلیت‌های نمایش‌های مونولوگ یا مونودرام و کشف استعدادهای تازه در حوزه نویسندگی، کارگردانی و بازیگری تئاتر شکل گرفته و تاکنون منجر به تولید بیش از ۷۰ اثر نمایشی جدید و نگارش بیش از  ۶۰۰ نمایشنامه تازه در تئاتر ایران شده است.
در ششمین دوره از «جشنواره مستقل مونولیو» بیش از ۳۵۰ نمایشنامه به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که از میان آن‌ها، ۳۷ نمایشنامه برای بررسی بیشتر و بازبینی انتخاب شده اند. منتخب این آثار در کنار آثاری از هنرمندان مهمان و چند نمایش بین المللی، طی چهار فصل در این جشنواره روی صحنه خواهند رفت.