پاکسازی تئاتر شهر در آستانه جشنواره تئاتر عروسکی

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۱:۴۵
پاکسازی تئاتر شهر در آستانه جشنواره تئاتر عروسکی

به گزارش تیکت به نقل از ایران تئاتر، شهرداری منطقه 11 تهران در چند روز گذشته اقدام به تمیز کردن بخش بیرونی ساختمان تئاترشهر، مجسمه‌ها و محوطه‌ی‌ آن با هماهنگی مدیریت تئاترشهر کرده است تا مجموعه تئاتر شهر به شکلی ویژه پذیرای جشنواره‌ی تئاتر عروسکی باشد.

در این اقدام همچنین بخش ورودی سالن "قشقایی" در پشت ساختمان تئاترشهر که پُر از نقاشی شده بود، پاکسازی و لایه‌برداری شد، اما به دلیل آنکه سنگ بنا قدیمی است امکان لایه‌برداری بیش از حد وجود ندارد و باز هم اثر نقاشی‌ها تا حدودی دیده می‌شود. ضمن اینکه اقداماتی هم برای شست‌وشوی مجسمه‌ی ساخته شده توسط پرویز تناولی و بخش‌های دیگر محوطه انجام شد.

البته پیش از برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی دوسال قبل هم این بنای مجموعه شسته شده بود.

تعدادی از کارگردان‌هایی که در تئاترشهر نمایش اجرا کرده بودند در سال گذشته نسبت به کثیفی و بوی بدی که از ساختمان استشمام می‌شد اعتراض داشتند و این مساله را ناشی از حضور افراد نامرتبط با فضای فرهنگی این مجموعه می‌دانستند که امنیت تئاترشهر را هم سلب کرده‌اند.

همچنین شهردار منطقه 11 تهران آقای نصرالله آبادیان، ‌اواخر تیرماه پس از بازدید از تئاترشهر در نشستی با مدیریت وقت این مجموعه شرکت کرد و درباره‌ی ساماندهی حصارکشی محدوده جنوبی تئاتر شهر با مجتمع فرهنگی مذهبی ولیعصر(عج) تا قبل از برگزاری جشنواره تئاتر عروسکی تهران، ساماندهی درهای ورودی مجموعه در زمینه حوزه خدمات شهری و زیبا سازی، ترمیم و بازسازی مبلمان شهری طراحی شده در محوطه تئاتر شهر، اجرایی شدن طرح نورپردازی مجموعه تئاتر شهر و تشکیل یک کارگروه ویژه درباره این موضوع ، ترمیم و بهره‌برداری از آب نماهای تئاتر شهر قبل از شروع فصل بارندگی و ساماندهی کامل محیط پیرامونی قبل از آغاز جشنواره بین المللی تئاتر فجر بحث و بررسی شد.

رویدادهای مرتبط