سختی های "جهشه" از دید بازیگر نقش زبیده

۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۵۶
سختی های "جهشه" از دید بازیگر نقش زبیده

بازیگر نقش زبیده در نمایش جهشه، شادی امیری است. او کارشناس نمایش با گرایش بازیگری و در حال حاضر دانشجوی کارشناسی ارشد بازیگری در دانشگاه هنر تهران است و از سال 1385 شروع فعالیت خود را با شرکت در فستیوال‌های داخلی و خارجی شروع کرده و صاحب چندین دیپلم افتخار در این جشنواره‌هاست.

به گزارش تیکت به نقل از ایران تئاتر، امیری در مورد نقش خود در نمایش جهشه گفت: زبیده، دختری نوجوان با مشکل مادرزادی و ناتوان از لحاظ ذهنی و تا حدودی حرکتی است و قربانی بی گناه جنگ است. زبیده معصومیت واقعی و به نوعی سفیدترین آدم نمایش است.

او در مورد متن نمایش جهشه تصریح کرد: این نمایش بر خلاف اغلب متون مربوط به مسئله دفاع مقدس به پشت خاکریز و خط مقدم نپرداختهاست، این بار ماجرا در دل جنب و جوش زندگی آدم های معمولی می‌گذرد. آدم‌هایی که نه قهرمانند و نه اسطوره و با تمام ترس‌ها، نگرانی ها و حتی حرص و ولع‌هایشان.

این بازیگر در مورد مشکلات کار و مشغله هایی که برای تمرین و اجرا وجود دارد، خاطر نشان کرد: وقتی درباره‌ی موضوعی حرف زیاد باشد آدم ترجیح می‌دهد سکوت کند، البته مشکل خاصی با گروه نداشتم و متاسفانه بیشتر مسائل مالی گریبان‌گیر گروه بود و نا شناس بودن سالن اجرا نسبت سالن‌های دیگر شهر تهران برای جذب تماشاگر .
سالن سرو در بین سالن‌های موجود در تهران سالن مناسبی با امکانات کافی است و خوشبختانه به عنوان عضوی از گروه اجرایی در این سالن کاملا راحت بودم و صمیمیت فضا حس خوبی برایم ایجاد می‌کرد.
او در مورد تمرین لهجه و رسیدن به پایه بیان این نمایش چه روالی رو طی کرده است، گفت: قبلا نمایش " گفتگوی بی پایان ستاره با مادرش در وقت مردن" را در تبریز به روی صحنه برده بودم و برای لهجه ی این کار همکار خوبم مهدی ملاک به من کمک فراوانی کرده بود. برای کار جهشه هم جا دارد از دوستان خوبم عبدالرضا نصاری و حسین دریس تشکر کنم که در جزئیات لهجه به بنده کمک شایانی کردند.