سهراب پورناظری تندیس جشن موسیقی ما را به «سین هشتم؛ ‌سرپناه» اهدا کرد

۲۴ فروردین ۱۳۹۴ ساعت : ۰۸:۳۵
سهراب پورناظری تندیس جشن موسیقی ما را به «سین هشتم؛ ‌سرپناه» اهدا کرد

سهراب پورناظری با هدف کمک به ساخت سرپناهی برای بی‌خانمان‌ها، در برنامهٔ خیریه‌ای با دیگر هنرمندان همراه شد. این نوازندهٔ کمانچه که با اهدای جایزه‌اش از جشن سالانهٔ «موسیقی ما» به‌عنوان بهترین نوازنده، به «سین هشتم؛ ‌ سرپناه» پیوست، در این‌باره گفت: جای خالی این‌گونه فعالیت‌ها در جامعه و بخصوص در میان هنرمندان احساس می‌شد.

آهنگساز گروه «شمس» در ادامه بیان کرد: من از هر تشکلی که با حضور هنرمندان و برای انجام فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه شکل بگیرد، استقبال می‌کنم. هنرمندان به وسیلهٔ هنر، انرژی و اعتبار خود، می‌توانند کارهای مهمی در جامعه انجام دهند. در واقع هنرمندان با حضور در کنار یکدیگر و تشکیل صدایی واحد می‌توانند در حل بسیاری از مشکلات از جمله مشکلات دنیای هنر و حتی مشکلات اجتماعی به یکدیگر و به جامعه کمک کنند.

این نوازندهٔ تنبور به حضور بزرگان و پیشکسوتان عرصهٔ فرهنگ و هنر در این حرکت اشاره و اظهار کرد: در فرهنگ ما استادان و پیشکسوتان نقش مهمی ایفا می‌کنند و این‌بار بر ما جوان‌تر‌ها واجب است که ریسمانی را که بزرگان به دستمان می‌سپارند، حفظ کنیم تا با همبستگی در کنار هم بتوانیم سهمی در حل بعضی مشکلات داشته باشیم.

پورناظری همچنین افزود: خانم بنی‌اعتماد - کارگردان سینما - این‌بار نیز مانند بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی خود پیشگام شد و بسیاری از هنرمندان را نیز با خود همراه کرد. این راه، راهی است که قدم‌های ابتدایی آن توسط پیشکسوتان فرهنگ و هنر کشور برداشته شد و حال که بزرگان این عرصه سردمدار حرکتی شده‌اند، جوان‌تر‌ها هم باید با آن‌ها همراه شوند.

 «سین هشتم؛ سرپناه» جریانی است که از سوی گروهی از هنرمندان با هدف حمایت از ایجاد سرپناه برای بی‌خانمان‌های شهر تهران راه‌ افتاده است. هنرمندان شرکت‌کننده در این جریان، بخشی از جایزه‌ها یا آثار هنری خود را در یک حراجی که بهار امسال برگزار می‌شود، به حراج می‌گذارند.

طبق اعلام، تمام این آثار به‌طور یک‌جا توسط حامیان مالی این برنامه خریده می‌شود و عواید فروش آن با هدف ایجاد سرپناه برای بی‌خانمان‌های تهران اختصاص می‌یابد.

هنرمندانی مانند رخشان بنی‌اعتماد، رضا کیانیان، پرویز پرستویی، فاطمه معتمدآریا، حسین پاکدل، عاطفه رضوی، بهمن‌ فرمان‌آرا، جمشید مشایخی، شمس لنگرودی، کمال تبریزی، نیکی کریمی، فرشته طائرپور، علی زندوکیلی، بهرام رادان، مهناز افشار، حمید جبلی، حبیب رضایی و... پیش‌تر در شکل‌گیری این حرکت مشارکت کرده‌اند.