سفر به نهایت دور در روز خبرنگار به بهمن فرمان آرا تقدیم شد

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۱
سفر به نهایت دور در روز خبرنگار به بهمن فرمان آرا تقدیم شد

به گزارش تیکت به نقل از خبرگزاری برنا، شامگاه گذشته ضمن تقدیر ازحضور میلاد زارعی رییس خانه مطبوعات تهران وتبریک به مناسبت روز خبرنگار از طرف گروه نمایش و جامعه خبرنگاران نمایش سفربه نهایت دور به کارگردان سینمای ایران  بهمن فرمان آرا تقدیم شد .

همزمان با تمدید نمایش"سفربه نهایت دور"، شب گذشته با بازی بازیگر محبوب تئاتر، تلویزیون و سینما مارال فرجاد در نقش بازیگر اصلی زن،"نقش ساره" به روی صحنه رفت گفتنی است بعد از اتمام  نمایش  محمد میرعلی اکبری نویسنده و کارگردان سفربه نهایت دور ضمن تشکر از حضور مهمانان دکتر الوند و جلیل فرجاد، از حضور میلاد زارعی رییس خانه مطبوعات تهران تقدیر و از طرف گروه نمایش روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و خبرنگاران به ویژه فعالان حوزه فرهنگ وهنر تبریک و از طرف جامعه خبرنگاران اجرای شب گذشته را به بهمن فرمان آرا کارگردان نامی سینمای ایران تقدیم کرد.

لازم به ذکر است روزبه حسینی مشاور و دراماتورژ سفربه نهایت دور که پیش از این سال ها در عرصه روزنامه نگاری فعال که ازجمله می توان سردبیری پرونده تئاتر یاداشت کوتاهی را به مناسبت روز خبرنگار و معطوف به جامعه  پرتلاش رسانه به شرح ذیل تقدیم کرد

   پای تو را بندی نباشد هیچ!

«برای خبرنگارانِ فرهنگ و هنرِ سرزمین‌ام»

خبر تهیه می‌شد. پیدا می‌کردی‌اش. به دنبال‌اش می‌رفتی تا هرکجا. راه‌ات نمی‌دادند. زیر دست و پا له‌ می‌شدی. در بند می‌شدی. امضا جمع می‌کردی. آزاد می‌کردی و هزار و یک کارِ دیگر در هزار و یک شبِ تاریک‌روشنِ فرهنگ و هنرِ این سرزمین. از بیست و چند سال پیش می‌گویم. روزنامه‌نگار بودم، هم‌زمان که شعر و نمایش و قصه می‌نوشتم. از مسیرِ گفت‌وگو با بزرگان، پژوهش می‌کردم. در بیش از 20 مطبوعه صفحه‌ی تئاتر و سینما و ادبیات درمی‌آوردم. فقط تلفن بود و اگر پای پیاده نداشتی تاکسیِ تلفنی هم بود که تو جایی کسی را پیدا کنی دشوار. بوی تندِ کاغذِ روزنامه وقتی صبح می‌آمد روی دکه یا در دفتر روزنامه و بریده‌های زحماتِ تو در اعلانِ نمایش‌ها یا خانه‌ی هنرمندان، پوشه می‌شد به یادگار، ذوقی داشتی که کاری کرده‌ای. بیزارم از فضاهای مجازی و همه آگاه‌اند از این بیزاریِ بسیارِ من.

حالا تو باید بیشتر بدوی تا از مجاز، حقیقت را جدا کنی. تو باید به وجدانی ناب، سره از ناسره جدا کنی و به آدم‌های بی‌شمار بگویی: ببین یا نبین! بشنو یا نشنو! برو یا نرو! ادای دموکراسی و چندصدایی و چندگونگی برای سرزمینی که هنوز در ابتدای واژه‌ی "شکل" در هنر و ادبیات ایستاده، مزاحی‌ست که هیچ خنده ندارد. تو باید جلوی کج‌راهه‌ها بایستی و بگویی: نه! ابتذال را تو بشکن. بی‌قانونی و بی‌مرامی و بی‌اخلاقی را تو در فرهنگ، در نطفه ساکت کن.

تو، تو پای در بند نخواهی داشت، حتا آن هنگامه که پای تو را در بندی کرده باشند. تو، تو می‌توانی. می‌توانی بسیارتر از این. نامِ زیبای تو "خبرنگار" است و تو توانسته‌ای بسیار و خواهی توانست، بسیارتر!

لازم به تأکید است خبرنگاران وروزنامه نگارانی فعال ودلسوز عرصه فرهنگ و هنر همچون علی دهبان، زهرا شایان فر، رضا آشفته، ارغوان دهقان، نرگس کیانی، امین غلامی، زهرا حمزه، مهرانگیز قهرمانی، احسان زیورعالم، ناهید منصوری، سهند آدم عارف، مریم رمضانلو، آذین آقاجانی، میترا بلند قامتی، مریم آموسا، آروین موذن زاده، مینا صفار، اعظم السادات میرباقری، میثم خدمتی، حسین رسولی از نمایش سفربه نهایت دور استقبال کردند.

گفتنی‌ست سفر به نهایت دور به نویسندگی و کارگردانی محمد میر علی اکبری و با بازی خسرو شهراز، مجید آقاکریمی، آرش فلاحت‌پیشه، محمدرضا مالکی، مسیح کاظمی، مهدی نصرتی، بهناز نادری، کامبیز مُنصف، لادن نازی، حمید خوش‌نویس، سحر حق‌شناس، همچنین سرپرست، دراماتورژ، مشاور کارگردان: روزبه حسینی، طراح: احسان فلاحت‌پیشه، طرّاح صدا و موسیقی: سجّاد کیانی، طرّاح گریم: حسام حیدری، طرّاح پوستر و بروشور: مازیار تهرانی، مدیر رسانه و ارتباطات: زینب لَک، مدیر اجرایی گروه: مرتضی حقیقت‌بیان، دستیار و برنامه‌ریز: سعید زارع و عکاس : محمد گل محمدی و رسول نورمحمدزاده ، پریسا عباس زاده فرد تا 29 مرداد در سالن چارسو تئاتر شهر ساعت 20 به روی صحنه می‌رود.

 

رویدادهای مرتبط