حضور "ریکاردو ونوچینی" کارگردان مطرح ایتالیایی در خانه نمایش دا

۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۱:۲۱
حضور "ریکاردو  ونوچینی" کارگردان مطرح ایتالیایی در خانه نمایش دا

پروژه مشترک تئاتر "ایران و ایتالیا"  باحضور مرکز هنری ArteStudie و به میزبانی گروه نمایش "آو" و خانه نمایش  "دا"، از  30آبان به مدت یک هفته در تهران برگزار می شود.
سهیل اعرابی ، یه عنوان یکی از سرپرست‌های گروه آو و مدیر پروژه اعلام کرد: «ریکاردو ونوچینی به عنوان کارگردان، فیلم‌ساز، مولف، بازیگر و پژوهشگر تئاتر، نزدیک به چهار دهه در تئاتر و اپرا فعالیت کرده است. وی در این سال‌ها در نمایش‌ها و اپراهای متعددی، علاوه‌بر کارگردانی و بازیگری، آهنگسازی نیز کرده است و هرکدام در ایتالیا و سایر نقاط جهان با موفقیت به روی صحنه رفته است. »
در سال‌های اخیر با تمرکز بر تئاتر اجتماعی و مسائل جهانی، پروژه‌های عجیب و سختی را در کارنامه‌ خود ثبت کرده است که شامل اجرا در مراکز و سازمان‌های جهانی با موضوع اجتماعی، کارگاه‌های آموزشی و اجرا در مراکز پناه‌جویان آفریقایی، یا مناطقی همچون اردوگاه پناهندگان سوری در اردن و روستاهای بیروت بوده است.
با دعوت تیم ایتالیایی از گروه نمایش "آو" جهت همکاری در سال جاری، پروژه مشترکی شکل گرفته است. این پروژه به منظور شناساندن و درک بیشتر نئاتر اجتماعی، با رویکرد "تئاتر به مثابه ابزاری برای درک رویدادهای زندگی" در فضایی آموزشی- تجربی برگزار می شود.
روابط عمومی خانه نمایش "دا" به عنوان دیگر برگزارکننده‌‌ این پروژه توضیح داد: «این تماشاخانه از تاریخ 30 آبان تا 6 آذر ماه1394 میزبان تیم ایتالیایی و شرکت‌کنندگان خواهد بود. در این کارگاه‌های یک هفته‌ای، که باحضور کارگردان ایتالیایی "ریکاردو ونوچینی "برگزار می شود تمرینات در غالب تئوری و عملی‌ ارائه می‌گردند و بر روی مهارت‌ها و تمرینات بازیگری، تمرینات بدن-بیان و به تصویر کشیدن سوژه و دغدغه‌ برآمده از اجتماع تمرکز دارند. در شب پایانی، شرکت‌کنندگان در غالب یک اجرای پایانی، تجربیات و آموخته هایشان را اجرا می‌کنند.»
علاقمندان برای ثبت نام در کارگاه‌های بازیگری می توانند با شماره 88016074 تماس بگیرند و یا به صفحه‌ی اینستاگرام گروه نمایش "آو" به آدرس @avtheatre و @theatrehouse_da  مراجعه نمایند.
گفتنی‌ست ظرفیت نفرات این کارگاه‌ها محدود است.