رؤیا افشار: نامِ نمایش "آرتیگوشه" مرا جذب خود می‌کند

۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۲۳
رؤیا افشار: نامِ نمایش "آرتیگوشه" مرا جذب خود می‌کند

رؤیا افشار، بازیگرِ تئاتر، سینما و تلویزیون، پس از دیدن نمایش «آرتیگوشه»، این نمایش را در حوزه‌ی فضاسازی انتزاعی، تجربه‌ای نوگرا دانست و گفت: اصولن ساختِ فضاهای انتزاعی در عرصه‌ی هنرهای تجسمی، موسیقی و حتا سینما امری آزموده است و برای مخاطب جا افتاده امّا در تئاتر، اما دشوار است و «آرتیگوشه»، گامی بلند در عرصه‌ی تجربه‌هایی از این دست است.
این نویسنده و بازیگرِ سرشناسِ عرصه‌ی تئاتر آرتیگوشه را نمونه‌ای موفق در عرصه‌ی تئاترِ بی‌چیز دانست و در توصیفِ فضای دراماتیک نمایش افزود: این نمایش به جای بهره بردن از وحدتِ ارگانیک، فضای متحدی را می‌سازد که در شکل، مخاطب را با خود همراه می‌کند و در کل باید بیاموزیم، به این‌ نوع از تئاتر تجربی احترام بگذاریم.
او در خاطمه‌ی سخن ضمن ابراز خرسندی از دیدنِ این نمایش و نامِ «آرتیگوشه»، گفت: در انتظار گام‌های بعدیِ گروهِ «وَ ناگهان» هستم.
نمایش «آرتیگوشه» کاری از گروه فیلم و تئاتر وَ ناگهان، نوشته‌ی محمد میرعلی‌اکبری ست. این نمایش تنها تا 12 خرداد ساعت 20 در سالن رکن‌الدین خسروی تماشاخانه‌ی سه‌نقطه، روی صحنه می‌رود.
طرّاح، سرپرست و دراماتورژِ نمایش روزبه حسینی، بازیگردان آرش فلاحت‌پیشه، طرّاحی و اجرای موسیقی سجّاد کیانی، نجواها دریا یاسری، و طرّاحی گریم آن به عهده‌ی حسام حیدری‌ست. بازیگران نمایش: حمیدرضا فلّاحی، کامبیز مُنصِف، حمید خوش‌نویس، سهیل بابایی، ساناز مصباح، حسام حسینی، ماندانا جبّاری، مَهدا رزّازی، مهسا صمدی و ساناز کریمی هستند. دیگر عوامل این اجرا مرتضی حقیقت‌بیان مدیر اجرایی گروه، دستیار اجرا: نشاط باقری، مشاور رسانه و ارتباطات زینب لک، روابط عمومی صبا آزادی، طراح پوستر و بروشور بهزاد حاجی‌بیگلو، و عکاس نمایش رسول نورمحمدزاده است.