رونمایی پوستر نمایش "اخککندو"

۴ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۴۱
رونمایی پوستر نمایش "اخککندو"

به گزارش تیکت به نقل از خبرگزاری ایران تئاتر وحید میثاقى در این خصوص می‌گوید: من سال ٩١ در آغاز کار، طراحى پوستر تئاتر را با هادى عامل با نمایش "حساب پرداخت نمیشه" شروع کردم و هادى جز معدود کارگردانانى است که در طراحى دست من را باز می‌گذارد و فضایى ایجاد می‌شود که طراح خیلى راحت‌تر کار می‌کند و کارهایش اصولاً براى شخص من جذاب بوده است.

این گرافیست جوان در ادامه در خصوص نمایش "اخککندو" گفت: کاراکتر اخککندو و فضاهایى که نمایش‌های روحوضی داراست، براى من جذاب بود و در ابتداى کار با این شکل و شمایل از تیپ‌سازی آشنا نبودم اما با همراهى هادى عامل این فضاها براى من ملموس‌تر شد، ما روى بخش ناشناخته این نمایش دست گذاشتیم و تأکید بر فضاى خرافه گونه این اثر مضمون اصلى طراحى پوستر شد.
میثاقى در پایان اذعان داشت: طراحى پوستر باید رسالت اش را انجام دهد؛ و این مهم همواره براى من اولویت داشته، در مرحله‌ی اول جذب کردن مخاطب و البته نه به هر قیمت ملاک هر پوستر است، باید در مقام طراح باید اثر هنرى را از زاویه‌ی دیگر بیان کنید و ممکن است این مورد در لایه‌های ابتدایى نباشد؛ اگر نمایشى کمدى است نباید از اصل اثر هنرى فاصله بگیریم و به‌وسیله‌ی تبلیغات به حاشیه برویم بلکه بخش و بعد دیگرى از کار موردتوجه قرار می‌گیرد؛ اخککندو که بخش عمده‌ی آن کمدى است تأکید را بر ناشناخته‌ها گذاشته‌ام.
بازیگران این نمایش به ترتیب ورود عبارتند از: حمید رحیمی، شهرام مسعودی، محمدرضا ایمانیان، مریم سالمی، لبخند بدیعی، فاطمه عباسی، مرضیه موسوی، میثم یوسفی، امیر اورعی.
از دیگر عوامل می‌توان به سهیلا باجلان (طراحى و ساخت عروسک)، تهمورث امیری، آرش عزیزی، هادی عامل (موسیقى)، وحید میثاقی (طراح پوستر و بروشور)، فیروزه قاسم پور (طراح لباس)، فرشته قاسم پور (دستیار کارگردان و گرافیست اقلام تبلیغاتى)، سارا حدادی (مشاور رسانه اى-مکث)، محمدرضا ایمانیان (مدیر تبلیغات -مکث)، امیر خدامى و محمدرضا کریمى (عکاسان)، هدى اسامى (مدیر صحنه)، فاطمه عباسى (منشى صحنه) و ماهان شهیدى زاده (مدیر اجرا) على رضایی (دستیار صحنه) اشاره کرد.

نمایش اخککندو با پایان ماه رمضان از ٦ تیرماه در تالار قشقایى مجموعه تئاتر شهر به نویسندگى سید محمد مساوات و کارگردانى هادى عامل به روى صحنه خواهد رفت.

رویدادهای مرتبط