چالش روابط امروزی در تئاتر "خارش هفت ماهه"

۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۴۷
چالش روابط امروزی در تئاتر "خارش هفت ماهه"

مریم مالمیر که این روزها نمایش "خارش هفت ‌ماهه" را در تماشاخانه دراما روی صحنه برده است درباره این اثر گفت: «بن مایه اصلی این اثر فضای ذهنی فردی است که اتفاقات را از زوایای مختلف بررسی می‌کند.»
نویسنده و کارگردان نمایش "خارش هفت ماهه" گفت: «در این نمایش فضای ذهنی آدم‌ها را نشان می دهم که به قدری گسترده است که می تواند درباره یک واقعه مدام تخیل کند.»
او در ادامه توضیح داد: «وقتی این نمایشنامه را به نگارش در آوردم، به این موضوع فکر می‌کردم که وقتی یک اتفاق در زندگی ما رخ می‌دهد ما مدام در ذهن خود می‌گوییم که اگر فلان کار را می کردم این‌گونه نمی‌شد و یا اگر فلان کار را نمی‌کردم اینگونه نمی‌شد. در حالی که با کمی بالا و پایین کردن آنچه روی داده است می‌بینیم که در هر صورت اتفاقی قرار بوده بیافتد.»
مریم مالمیر در معرفی هر چه بیشتر این اثر عنوان کرد: «نمایش "خارش هفت ‌ماهه" طراحی صحنه مینی‌مالی دارد و فضای داخلی یک کافه را نشان می‌دهد. در آغاز نمایش یک میز کوچک روی صحنه قابل رویت است که در طول داستان بزرگ‌تر می‌شود. با بزرگ‌شدن میزی که روی صحنه قرار گرفته فاصله ایجاد شده میان افراد نشان داده خواهد شد.»
در این نمایش که از اول آذر هر شب ساعت 19:00 در تماشاخانه دراما به روی صحنه می‌رود، بازیگرانی همچون فربد فرهنگ، مهشید بابایی، داریوش حق دوست و مریم مالمیر به ایفای نقش می پردازند.
همچنین میلاد حاجی زاده دستیار کارگردان و برنامه ریز، الهام خضری پور طراح لباس، فرنام فرهنگ موسیقی، مهسا کوچک منشی صحنه، امیر پارسائیان مهر مشاور رسانه‌ای و گروه هنر مدرن تبلیغات این نمایش را بر عهده دارند.