فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی در آخرین لحظات به کن راه یافت

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۸
فیلم "فروشنده" اصغر فرهادی در آخرین لحظات به کن راه یافت

فیلم «فروشنده» جدیدترین ساختن اصغر فرهادی، به‌عنوان آخرین فیلم، به بخش رقابتی شصت و نهمین جشنواره فیلم کن اضافه شد.

 مسئولان برگزاری جشنواره فیلم کن، سرانجام لحظاتی‌ پیش، به‌صورت رسمی فیلم «فروشنده» به کارگردانی اصغر فرهادی را به‌عنوان بیست و یکمین فیلم رقابت کننده در بخش اصلی معرفی کرد.

 فروشنده آخرین فیلم اصغر فرهادی است که سال ۱۳۹۴ در تهران فیلمبرداری شده و بازیگران اصلی آن شهاب حسینی و ترانه علیدوستی هستند.

روند پذیرش فیلم جدید اصغر فرهادی برای جشنواره کن در این دوره، پس از اعلام نشدن در فهرست‌های قبلی، شکلی ماراتنی پیدا کرده بود.

  در بخش نمایش‌های ویژه تاکنون فیلم‌های «عناصر اشتباه» به کارگردانی «جاناتان لیتل» از آمریکا، «خوفو» ساخته «کریم دریدی» از فرانسه و «جنگل کانس» به کارگردانی «جورج لپرینس رینگو» از فرانسه و فیلم « پدرخونی» به کارگردانی «ژان‌فرانسوا ریشه» از فرانسه، به فهرست فیلم‌های نمایش‌های نیمه‌شب اضافه شده است.

همچنین براساس اعلام جشنواره کن، فیلم «جهنم» یا «مددریا» به کارگردانی دیوید مکنزی، از انگلیس به بخش نوعی نگاه اضافه شد و فیلم «برخورد» به کارگردانی محمد دیاب، که پیش از این در این بخش انتخاب شده بود، به عنوان افتتاحیه نوعی‌نگاه، به روی پرده می‌رود.

 شصت‌ونهمین جشنواره فیلم کن از 11 تا 22 می (22 اردیبهشت تا دوم خرداد) در جنوب فرانسه برگزار می‌شود و امسال «جورج میلر» کارگردان استرالیایی فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» رییس هیات داوران رقابتی آن است.