"دکتر ظریف" در تالار وحدت به تماشای نمایش "خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان امیر کبیر" نشست

۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۴۰
"دکتر ظریف" در تالار وحدت به تماشای نمایش "خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزا تقی خان امیر کبیر" نشست

وزیر امور خارجه به بهانه نمایش "خاطرات و کابوس ها..."، هنر ایرانی را بهترین نماینده عظمت ملت ایران معرفی کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، "محمدجواد ظریف" وزیر امور خارجه به همراه همسرش، شامگاه روز سه شنبه 22 دی ماه به تماشای نمایش "خاطرات و کابوس های یک جامه دار از زندگی و قتل میرزاتقی خان امیر کبیر" به قلم و کارگردانی دکتر "علی رفیعی" نشست.

این چهره محبوب راجع به نقش تئاتر در دیپلماسی فرهنگی دولت در آستانه برپایی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اظهار کرد: من معتقدم که هنر ایرانی و امکان معرفی واقعیات این هنر به جهان بهترین نماینده برای نشان دادن عظمت فرهنگی ملت ماست. تولید این گونه آثار می تواند نشانی از دیپلماسی فرهنگی ما باشد. 
تماشاگران به احترام دکتر ظریف در بدو ورود او به سالن، ایستادند و با دست زدن حضورش را گرامی داشتند.
پایان این بازدید که  با زادروز دکتر علی رفیعی متقارن بود، با ورود کیک تولد به صحنه و تقدیم شاخه های گل به دکتر ظریف و دکتر رفیعی همراه شد. علی رفیعی از حضور محمدجواد ظریف در تالار وحدت تشکر کرد و گفت: اکنون هیچ چیز نمی توانم بگویم جز اینکه باور نمی کنم که شما در سالن حضور دارید و به تماشای این نمایش نشستید
وزیر امور خارجه نیز با حضور بر صحنه و اهدا شاخه های گلی که به او داده شده بود از این هنرمند شناخته شده تئاتر تقدیر کرده و تولدش را تبریک گفت.