استقبال از دومین نمایشگاه تخصصی "کتاب‌ هنر"

۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۱۰
استقبال از دومین نمایشگاه تخصصی "کتاب‌ هنر"

دومین نمایشگاه تخصصی "کتاب هنر" ۲۲ آبان‌ماه همزمان با آغاز هفته کتاب به همت خانه‌ کتاب، فرهنگستان‌ هنر و معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مجید غلامی ‌جلیسه دبیر هفته کتاب و جمعی از اهالی نشر در فرهنگستان‌ هنر افتتاح شد.
به گزارش تیکت به نقل از ایران تئاتر دومین نمایشگاه تخصصی "کتاب‌ هنر"، که در روز دوم برگزرای با استقبال مخاطبان روبرو شده است  با حضور ۲۶ ناشر تخصصی از جمله موسسه‌ ‌متن، نشر پیکره، کتاب ‌بیهق، کتاب‌آبان، سمت، انتشارات خانه‌ هنرمندان، افراز، برگ‌نگار، علمی فرهنگی، هرمس، میردشتی و روزنه‌کار برگزار شده و بیش از ۴۰ ناشر نیز مهمان آن هستند. 
دبیر هفته کتاب، مجید غلامی جلیسه در حاشیه‌ آیین افتتاح این نمایشگاه ضمن تاکید بر اهمیت نمایشگاه‌های تخصصی کتاب عنوان کرد: نمایشگاه‌‌هایی از این دست کمک می‌کنند تا افراد در حوزه‌های تخصصی خود، به راحتی بتوانند به کتاب‌های مختلف دسترسی پیدا کنند و همچنین از تخفیف‌های نمایشگاه نیز بهره‌مند شوند.
مجید غلامی در ادامه افزود: در نمایشگاه امسال کتاب‌های مختلف هنری در زمینه‌ها‌ی فیلم، موسیقی، نمایشنامه و تئاتر از ناشران مختلف  ارائه شده و قریب بر هفت‌ هزار جلد کتاب در این دوره از نمایشگاه عرضه شده است که شامل بخش ایرانی و بین‌الملل می‌شوند.
مجید غلامی کتاب ادامه داد: ما در این دوره هم ناشرانی را داریم که به‌صورت تخصصی به حوزه‌ هنر می‌پردازند، مثل فرهنگستان و هم ناشرانی که در حوزه‌های گوناگون و از جمله هنر فعالیت دارند و کتاب منتشر کرده‌اند.
دبیر هفته کتاب در پایان اظهار کرد: اقداماتی از این دست و نمایشگاه‌های تخصصی اقدامات مناسبی هستند برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی تا افراد علاقه‌مند به حوزه‌های خاص به راحتی بتوانند کتاب‌های مورد نظر خود را بدست آورند.
دومین نمایشگاه تخصصی "کتاب هنر" از ۲۲ تا ۲۷ آبان‌ماه به مدت پنج روز در فرهنگستان هنر برقرار خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند از تخفیف‌های این نمایشگاه بهره‌مند شوند.