باران کوثری تهیه کننده نمایش محمد رضایی راد

۶ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۰۲
باران کوثری تهیه کننده نمایش محمد رضایی راد

باران کوثری از آغاز اجرای نمایش "بر اساس دوشس مَلفی" همزمان با روز ملی سینما خبر داد و تصریح کرد: تهیه کنندگی، هدف من در عرصه تئاتر نیست و کار محمد رضایی راد یک استثناء بود.

باران کوثری  درباره اینکه چرا تهیه کنندگی نمایش "بر اساس دوشس مَلفی" را پذیرفته بیان داشت: طبیعتا اگر هر کسی غیر از آقای رضایی‌راد کارگردانی اثر را بر عهده داشت، به سمت این کار نمی‌رفتم و این فقط یک استثناء بود.

او در ادامه تأکید کرد: "بر اساس دوشس مَلفی" نمایشی از گروه خودمان یعنی "گروه تئاتر خانه" است و دلم می‌خواست خودمان تهیه‌اش کنیم. در حقیقت کار من نیست، کار گروه ماست. ما از بیست و سوم شهریور سال جاری، در سالن تئاتر مستقل تهران اجرای خود را شروع می‌کنیم و من از همه علاقمندان دعوت می‌کنم به تماشای این اثر بنشینند.

میلاد رحیمی، میلاد شجره، فربد فرهنگ، سیما مبارک‌شاهی و باران کوثری از بازیگران این نمایش هستند. بازنویسی این متن بر اساس ترجمه ناهید قادری را نغمه ثمینی و محمد رضایی‌راد انجام داده‌اند. سمانه حسینی طراح لباس، معین رضایی‌راد آهنگساز و محسن قرایی به‌عنوان مجری طرح از دیگر عوامل این نمایش هستند. نوشین جعفری نیز از این نمایش عکاسی می‌کند.

نمایشنامه "بر اساس دوشس مَلفی" متعلق به قرن هفدهم انگلستان است و یکی از مهم‌ترین نمایش‌های عصر الیزابتی است. اساس این نمایش واقعه‌ای تاریخی در ایتالیای قرن پانزدهم است، اما جان وبستر با نمایش خود فراتر از این واقعه تاریخی، تحلیلی عمیق از سویه‌های پنهان و تاریک نهاد بشری به دست داده، که از مرز زمان و مکان در می‌گذرد.