حمیدرضا نوربخش جایگزین محمدرضا شجریان در نهمین جشنواره موسیقی جوان شد

۱۰ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۱۱
حمیدرضا نوربخش جایگزین محمدرضا شجریان در نهمین جشنواره موسیقی جوان شد

نهمین جشنواره موسیقی جوان در بخش آواز دستگاهی به صورت رسمی آغاز شد. در این جشنواره استاد محمدرضا شجریان به عنوان داور معرفی شده بود ولی به علت بیماری ایشان حمیدرضا نوربخش خواننده باسابقه کشور و مدیرعامل خانه موسیقی جایگزین استاد آواز ایران شد.
نهمین دوره موسیقی جوان در بخش آواز از ساعت ۹ تا ۱۱:۳۰ در رده سنتی الف با حضور داوران این بخش متشکل از شهرام ناظری، علی اصغر شاه‌زیدی، نصرالله ناصح‌پور و حمید رضا نوربخش در تالار رودکی برگزار شد.
در بخش آواز ۱۰ نفر از گروه سنی الف به اجرای برنامه پرداختند و آثاری را در دستگاه اصفهان، شوشتری، بیات ترک اجرا کردند. در میان اجراها هیات داوران نکاتی را به جوانان هنرمند گوش زد و از آنها می‌خواستند که آثار خود را در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی اجرا کنند.
این بخش از جشنواره در حالی برگزار شد که علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از حاضرین این بخش از جشنواره بود و در کنار هیات داوران از اجراهای هنرمندان جوان این جشنواره دیدن کرد.
لازم به ذکر است این جشنواره در بخش آواز دستگاهی رده سنی ب ادامه دارد و از ساعت ۱۴ تا ۱۶ نیز گروه سنی ج در بخش آواز دستگاهی به رقابت خواهند پرداخت.