"جنون در 4:48"، آخرین نوشته "سارا کین"

۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۰:۴۷
"جنون در 4:48"، آخرین نوشته "سارا کین"

برای نخستین بار نمایشنامه‌ای از سارا کین، با نام "جنون در 4:48" به کارگردانی علی اکبری در مؤسسه فرهنگی هنری موج نو روی صحنه رفته است.

علی اکبری، کارگردان نمایش "جنون در 4:48" درباره اجرای این نمایش گفت: این متن آخرین متنی است که سارا کین پیش از مرگش نوشته است و تفاوت عمده‌ای با دیگر متن‌های کین دارد چون کاراکترهای این نمایش مشخص نیستند. به نظرم متنی شخصی است درباره خود کین و به‌جز چند بخش کوتاه، باقی متن مونولوگ‌هایی است از یک زن نویسنده و اتفاقاتی که حین نوشتن متن برایش پیش آمده است.

اکبری درباره شیوه اجرای این نمایش که از سوم اسفند در موسسه فرهنگی هنری موج نو آغاز شده، گفت: در اجرای این متن سعی کردیم با استفاده از ویدئو پروجکشن فضای بصری ایجاد کنیم چراکه متن قدری ازهم‌گسیخته است. از سویی این آخرین متن نمایشی سارا کین به‌گونه‌ای نوشته شده که مشخص نیست چند شخصیت در نمایش وجود دارد. می‌توان برای آن شخصیت‌های متعددی در نظر گرفت یا می‌توان همه را مونولوگ یک شخصیت به حساب آورد.

این کارگردان گفت: ما برای این اجرا، در بخش‌های زیادی مونولوگ‌هایی از یک زن نویسنده در نظر گرفتیم و در چند بخش هم از دو کاراکتر استفاده کردیم، اگرچه می‌شد همه بخش‌ها را به صورت مونولوگ اجرا کرد اما با آوردن یک کاراکتر دیگر در کنار شخصیت اصلی زن نویسنده، فضایی ایجاد کردیم که بخش‌هایی هم با دیالوگ اجرا شود.

نمایش "جنون در 4:48" نوشته سارا کین به کارگردانی علی اکبری و با بازی معصومه بیگی، میلاد مرادی و امین حیدری تا پایان اسفندماه در مؤسسه فرهنگی هنری موج نو اجرا می‌شود.

رویدادهای مرتبط