"ادل" ثروتمندترین زن خواننده در بریتانیا شد

۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۱۰:۰۱
"ادل" ثروتمندترین زن خواننده در بریتانیا شد

در فهرستی که روزنامه ساندی تایمز از چهره‌های ثروتمند منتشر کرده است، ادل خواننده مشهور بریتانیایی در جایگاه ثروتمندترین زن دنیای موسیقی در تاریخ بریتانیا قرار گرفته است.

ادل ۲۷ ساله همچنین در صدر فهرست ثروتمندترین چهره‌های جوان موسیقی قرار دارد، فهرستی که هنرمندان زیر ۳۰ سال را پوشش می‌دهد.

 در میان ۵۰ چهره موسیقی میلیونر در بریتانیا و ایرلند، ادل با ۸۵ میلیون پوند ثروت در رتبه سی‌ام قرار گرفته است. گزارش شده که ثروت او نسبت به سال گذشته ۳۵ میلون پوند بالا رفته است.

با آنکه ادل پیش از آن به مدت چهار سال آلبومی منتشر نکرده بود، اما فروش «۲۵» به گونه‌ای بود که در بریتانیا به عنوان پرفروش‌ترین‌ آلبوم در کمترین زمان شناخته شد.

انتشار آلبوم تازه او با عنوان «۲۵» در ماه نوامبر سال گذشته کمک کرده است که ادل در فهرست ثروتمندترین افراد بریتانیا صعود کند.

از آلبوم ۲۵ در نخستین هفته توزیع، بیش از ۸۰۰ هزار نسخه فروخته شد و دانلود و پخش آنلاین آن نیز رکوردهای زیادی در صنعت موسیقی بر جا گذاشت. فروش این آلبوم ۳۵ میلیون پوند به دارایی‌های ادل افزود.

ادل با دارایی معادل ۸۵ میلیون پوند، در فهرست ۵۰ موزیسین ثروتمند بریتانیا و ایرلند در مقام سی‌ام و بالاتر از کایلی مینوگ، کلیف ریچارد و گری بارلو قرار گرفته است. تنها زنی که در این فهرست از ادل ثروتمندتر است، انیا خواننده ایرلندی با ۹۱ میلیون پوند دارایی است.

پنج نفر اول فهرست پولدارترین چهره‌های موسیقی سال ۲۰۱۶ در بریتانیا و ایرلند عبارتند از :

۱پل مک‌کارتنی با ۷۶۰ میلیون پوند

۲لوید وبر با ۷۱۵ میلیون پوند

۳  U2– با ۵۰۰ میلیون پوند

۴التون جان با ۲۸۰ میلیون پوند

۵ – میک جگر با ۲۳۵ میلیون پوند