تقدیم افتتاحیه یک نمایش به قربانیان حادثه تروریستی پاریس

۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۱۶:۰۱
تقدیم افتتاحیه یک نمایش به قربانیان حادثه تروریستی پاریس

به گزارش روز یکشنبه نمایش توقف کوتاه نوشته سم شپارد و کارگردانی پوریا عبدی همچنین تهیه کنندگی علی نصرتی و ترجمه مسلم آیینی شنبه شب با حضور خبرنگاران و عکاسان توسط همایون ارشادی بازیگر بین المللی کشورمان افتتاح شد.
نمایش توقف کوتاه اجرای اول خود را همزمان با تجمع همدردانه مردم تهران در مقابل سفارت فرانسه، به همدردی با قربانیان حادثه تروریستی پاریس اختصاص داد و نمایش را پس از 30ثانیه سکوت آغاز کرد. این نمایش با نمایشنامه Quick Stop سم شپارد ساخته شده و همانطور که نمایشنامه یک اثر خاص و متفاوت است از شیوه ی اجرایی متفاوت و ساختارشکنی بهره میگیرد تا کارگردان و نویسنده مکمل یکدیگر باشند. این اثر یک پروژه پژوهشی است که با موضوعیت پست مدرنیسم با رویکرد عدم قطعیت در ایفای نقش میتوان آنرا تعریف کرد. در توقف کوتاه، هشت شخصیت و جود دارد و هشت بازیگر که در هر اجرا هر بازیگر بیش از دو نقش را ایفا خواهد کرد و به دلیل سیال بودن نمایشنامه و کارگردانی و چینش بازیگران و حتی پیشرفت درام امکان دارد در یک شب اثر با 2 بازیگر اجرا شود و در شب دیگر با 8 بازیگر. از این رو هرشب با اجرایی متفاوت از اجرای قبل مواجه خواهیم بود.
در کنار اینکه تعدادی از بازیگران این نمایش نیز محصول دوره های آموزش تئاتر پوریا عبدی هستندو این بازیگران جدید و با انگیزه، پس از گذراندن ترم های تئوری و عملی تحت نظر کارگردان اولین حضور حرفه ای خود را بر صحنه تئاتر تجربه کرده اند. بازیگران این نمایش را نیما ذاکر، پویا بیکی، آرمین افتخارزاده، علی پیله ور، رامونا خانقائی، نازیلا جباری، الهام محمدی، بهناز میربها و پوریا عبدی تشکیل می دهند. عوامل این نمایش سجاد سلمانپور (دستیار کارگردان، برنامه ریز و طراح لباس)، سیده افسون صادقی (سرپرست گروه)، مهدی رحیمی (مدیر روابط عمومی)، نیما ذاکر (انتخاب بازیگر)، حسن فضل اللهی (مدیر صحنه)، کوروش برزی و سارا بنی هاشمی (عکاس، مهرنوش رضایی (طراح صحنه)، سامان خضر (گرافیست) هستند. نمایش «توقف کوتاه» از روز شنبه 23 آبان ماه، هرشب ساعت 20:30 در تماشاخانه استاد پرویز فنی زاده واقع در خیابان انقلاب، خیابان نجات اللهی، کوچه مراغه، مجموعه منشور هنر اجرا خواهد شد.