تریلی تئاتر کودکان به راه افتاد/ «شنل قرمزی» به شرق ایران می‌رود

۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت : ۰۹:۱۷
تریلی تئاتر کودکان به راه افتاد/ «شنل قرمزی» به شرق ایران می‌رود

حرکت تریلی سیار تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال جدید با حرکت به سمت دو استان خراسان رضوی و جنوبی در شرق ایران آغاز شد.

به گزارش سایت ایران تئاتر، در مرحله نخست حرکت این تریلی، نمایش «شنل قرمزی» به نویسندگی و کارگردانی زهرا مریدی، روز پنج شنبه سوم اردیبهشت 1394 چهار بار روی صحنه این تریلی و در شهر تاریخی سبزوار اجرا می‌شود.

پس از آن، گروه نمایشی 3 بار در نیشابور، 3 بار در قوچان، 3 بار در مشهد و یک بار در  شهرهای گناباد، بجستان و بیدخت به اجرای همین نمایش می‌پردازد.

تریلی سیار کانون پس از خروج از خراسان رضوی به سمت خراسان جنوبی حرکت می‌کند تا گروه نمایشی طی روزهای 10 تا 14 اردیبهشت «شنل قرمزی» را در برابر دیدگان کودکان و نوجوانان این استان اجرا کند.

در این نمایش «حامد عربانیان»، «المیرا پارسا»، «محسن قصری» و «زهرا مریدی» نقش‌آفرینی می‌کنند.

بر اساس اعلام مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون، قرار است حدود 10 عنوان نمایش در چهار فصل سال 94 خورشیدی به کارگردانی بهناز مهدی‌خواه، احمد تیموری، امیر مشهدی‌عباس، آرش شریف‌زاده،محمود تیموری، مجتبی خمسه، نازنین فراهانی و رضا کوچک‌زاده روی صحنه این تریلی اجرا شود.

این تریلی سیار در سال 1351 خورشیدی از سوی کانون به کشور آلمان سفارش داده شد و در سال بعد از شهر برمن به سمت ایران حرکت کرد.

این تریلی در مرداد سال 1353 نخستین فعالیت رسمی خود را با اجرای نمایش در شمال کشور و از شهر آستارا در استان گیلان آغاز و در مازندران به پایان برد.

این امکان ارزشمند فرهنگی، طی 41 سال گذشته اگرچه در مسیر فعالیت خود با فراز و نشیب‌هایی روبرو بوده است، اما حضورش در شهرها و روستاهای کشور و مناطق زلزله‌زده و سیل‌زده در همه‌ این سال‌ها، آن را به یکی از نادرترین فعالیت‌های زنده و ثمر بخش تبدیل کرده است.